Swimme op de Paralympyske Simmerspullen 2004

Ut Wikipedy
Gean nei: navigaasje, sykje

De '’’XIIe Paralympyske Simmerspullen’’’ waarden yn 2004 yn Atene, Grikelân halden.

Manlju[bewurkje seksje | edit source]

4x50 m Frije Slach 20 pts[bewurkje seksje | edit source]

Plak Lân Tiid
1 Flag of the People's Republic of China.svg Sina 2:27.04
2 Flag of Brazil.svg Brazylje 2:32.34
3 Flag of the United Kingdom.svg Grut-Brittanje 2:37.20

4 x 100 m Frije Slach 34 pts[bewurkje seksje | edit source]

Plak Lân Tiid
1 Flag of the United Kingdom.svg Grut-Brittanje 3:59.62
2 Flag of Australia.svg Austraalje 4:02.04
3 Flag of the People's Republic of China.svg Sina 4:06.01

4 x 100 m Frije Slach 49 pts[bewurkje seksje | edit source]

Plak Lân Tiid
1 Flag of Ukraine.svg Oekraïne 3:45.97
2 Flag of Belarus.svg Wyt-Ruslân 3:55.73
3 Flag of Japan.svg Japan 3:57.73

4x50 m Wikselslach 20 pts[bewurkje seksje | edit source]

Plak Lân Tiid
1 Flag of Brazil.svg Brazylje 2:37.46
2 Flag of Japan.svg Japan 2:42.52
3 Flag of Spain.svg Spanje 2:44.65

4 x 100 m Wikselslach 34 pts[bewurkje seksje | edit source]

Plak Lân Tiid
1 Flag of Australia.svg Austraalje 4:26.25
2 Flag of the People's Republic of China.svg Sina 4:30.19
3 Flag of Poland.svg Poalen 4:30.80

4x50 m Wikselslach 49 pts[bewurkje seksje | edit source]

Plak Lân Tiid
1 Flag of Ukraine.svg Oekraïne 4:13.65
2 Flag of Spain.svg Spanje 4:20.85
3 Flag of Belarus.svg Wyt-Ruslân 4:21.51

50 m Frije Slach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S1 1:10.88 Flagge fan Israel  ISR Izhak Mamistvalov Flagge fan Grikelân GRE Christos Tampaxis Flagge fan Portegal POR João Martins
S2 1:06.87 Flagge fan Grut-Brittanje GBR Jim Anderson Flagge fan Frankryk FRA Philippe Revillon Flagge fan de Feriene Steaten USA Curtis Lovejoy
S3 45.65 Flagge fan Tsjechje CZE Martin Kovar Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Jian Ping Du Flagge fan Perû PER Jimmy Eulert
S4 35.41 Flagge fan Brazylje BRA Clodoaldo Silva Flagge fan Japan JPN Yuji Hanada Flagge fan Frankryk FRA David Smetanine
S5 32.62 Flagge fan Spanje ESP Sebastian Rodriguez Flagge fan Oekraïne UKR Dmytro Kryzhanovskyy Flagge fan Grut-Brittanje GBR Anthony Stephens
S6 30.80 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Jianhua Yin Flagge fan Spanje ESP Daniel Vidal Flagge fan Sweden SWE Anders Olsson
S7 28.77 Flagge fan Grut-Brittanje GBR David Roberts Flagge fan Grut-Brittanje GBR Matt Walker Flagge fan de Feriene Steaten USA Lantz Lamback
S8 26.84 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Xiao Fu Wang Flagge fan Grikelân GRE Konstantinos Fykas Flagge fan Austraalje AUS Ben Austin
S9 26.37 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Xiao Ming Xiong Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN RenjieWang Flagge fan Austraalje AUS Matthew Cowdrey
S10 24.71 Flagge fan Kanada CAN Benoît Huot Flagge fan Spanje ESP David Levecq Flagge fan de Feriene Steaten USA Justin Zook
S11 26.64 Flagge fan Japan JPN Junichi Kawai Flagge fan Poalen POL Grzegorz Polkowski Flagge fan Oekraïne UKR Viktor Smyrnov
S12 24.80 Flagge fan Oekraïne UKR Dmytro Aleksyeyev Flagge fan Wyt-Ruslân BLR Raman Makarau Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Bin Wu
S13 24.88 Flagge fan Ruslân RUS Andrey Strokin Flagge fan Grikelân GRE Charalampos Taiganidis Flagge fan Súd-Afrika RSA Scott Field

100 m Frije Slach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S1 2:35.24 Flagge fan Israel  ISR Izhak Mamistvalov Flagge fan Grikelân GRE Christos Tampaxis Flagge fan Tsjechje CZE Jiri Kaderavek
S2 2:21.49 Flagge fan Grut-Brittanje GBR Jim Anderson Flagge fan de Feriene Steaten USA Curtis Lovejoy Flagge fan Frankryk FRA Philippe Revillon
S3 1:43.51 Flagge fan Tsjechje CZE Martin Kovar Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Jian Ping Du Flagge fan Grikelân GRE Ioannis Kostakis
S4 1:19.51 Flagge fan Brazylje BRA Clodoaldo Silva Flagge fan Japan JPN Yuji Hanada Flagge fan Spanje ESP Richard Oribe
S5 1:13.39 Flagge fan Spanje ESP Sebastian Rodriguez Flagge fan Oekraïne UKR Dmytro Kryzhanovskyy Flagge fan Grut-Brittanje GBR Anthony Stephens
S6 1:07.60 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Jianhua Yin Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Yuan Tang Flagge fan Sweden SWE Anders Olsson
S7 1:01.65 Flagge fan Grut-Brittanje GBR David Roberts Flagge fan Grut-Brittanje GBR Matt Walker Flagge fan de Feriene Steaten USA Lantz Lamback
S8 59.83 Flagge fan Austraalje AUS Ben Austin Flagge fan Grikelân GRE Konstantinos Fykas Flagge fan Austraalje AUS Ricardo Moffatti
S9 58.15 Flagge fan Austraalje AUS Matthew Cowdrey Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Xiao Ming Xiong Flagge fan de Feriene Steaten USA Michael Prout Jr
S10 53.73 Flagge fan Kanada CAN Benoît Huot Flagge fan Spanje ESP David Levecq Flagge fan Nederlân NED Mike van der Zanden
S11 1:00.79 Flagge fan Oekraïne UKR Viktor Smyrnov Flagge fan Japan JPN Junichi Kawai Flagge fan Kanada CAN Donovan Tildesley
S12 54.49 Flagge fan Wyt-Ruslân BLR Raman Makarau Flagge fan Oekraïne UKR Dmytro Aleksyeyev Flagge fan Wyt-Ruslân BLR Sergei Punko
S13 55.27 Flagge fan Ruslân RUS Andrey Strokin Flagge fan Súd-Afrika RSA Scott Field Flagge fan Dútslân GER Daniel Clausner

200 m Frije Slach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S2 4:49.81 Flagge fan Grut-Brittanje GBR Jim Anderson Flagge fan Israel  ISR Izhak Mamistvalov Flagge fan Frankryk FRA Philippe Revillon
S3 3:42.63 Flagge fan Tsjechje CZE Martin Kovar Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Jian Ping Du Flagge fan Itaalje ITA Carlo Piccoli
S4 2:55.75 Flagge fan Brazylje BRA Clodoaldo Silva Flagge fan Spanje ESP Richard Oribe Flagge fan Japan JPN Yuji Hanada
S5 2:41.87 Flagge fan Spanje ESP Sebastian Rodriguez Flagge fan Grut-Brittanje GBR Anthony Stephens Flagge fan Poalen POL Ryszard Beczek

400 m Frije Slach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S6 5:03.76 Flagge fan Sweden SWE Anders Olsson Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Yuan Tang Flagge fan Denemark DEN Peter Andersen
S7 4:56.11 Flagge fan Grut-Brittanje GBR David Roberts Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Rong Tian Flagge fan Israel  ISR Nimrod Zviran
S8 4:40.30 Flagge fan Dútslân GER Christoph Burkard Flagge fan Dútslân GER Christopher Kueken Flagge fan Kroaasje CRO Mihovil Spanja
S9 4:25.42 Flagge fan de Feriene Steaten USA Michael Prout Jr Flagge fan Grut-Brittanje GBR James Crisp Flagge fan Austraalje AUS Matthew Cowdrey
S10 4:15.01 Flagge fan Kanada CAN Benoît Huot Flagge fan Grut-Brittanje GBR Robert Welbourn Flagge fan Poalen POL Piotr Pijanowski
S11 4:44.79 Flagge fan Oekraïne UKR Viktor Smyrnov Flagge fan Kanada CAN Donovan Tildesley Flagge fan Spanje ESP Enhamed Mohamed
S12 4:11.58 Flagge fan Wyt-Ruslân BLR Sergei Punko Flagge fan Spanje ESP Enrique Floriano Flagge fan Wyt-Ruslân BLR Raman Makarau
S13 4:28.84 Flagge fan Kanada CAN Walter Wu Flagge fan Súd-Afrika RSA Scott Field Flagge fan Kanada CAN Brian Hill

50 m Flinterslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S4 45.12 Flagge fan Brazylje BRA Clodoaldo Silva Flagge fan Tailân THA Somchai Doungkaew Flagge fan Meksiko MEX Jose Arnulfo Castorena
S5 37.50 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Junquan He Flagge fan Hongarije HUN Ervin Kovacs Flagge fan Frankryk FRA Pascal Pinard
S6 32.82 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Peng Li Flagge fan Ruslân RUS Igor Plotnikov Flagge fan Spanje ESP Daniel Vidal
S7 31.32 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Rong Tian Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Mang Pei Flagge fan Oekraïne UKR Yuriy Andryushin

100 m Flinterslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S8 1:05.20 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Xiao Fu Wang Flagge fan Austraalje AUS Ben Austin Flagge fan Grut-Brittanje GBR Giles Long
S9 1:02.66 Flagge fan Spanje ESP Jesus Collado Flagge fan Austraalje AUS Matthew Cowdrey Flagge fan Austraalje AUS Sam Bramham
S10 59.54 Flagge fan Kanada CAN Benoît Huot Flagge fan Austraalje AUS Daniel Bell Flagge fan Grut-Brittanje GBR Jody Cundy
S11 1:06.34 Flagge fan Oekraïne UKR Viktor Smyrnov Flagge fan Japan JPN Junichi Kawai Flagge fan Spanje ESP Enhamed Mohamed
S12 58.79 Flagge fan Wyt-Ruslân BLR Raman Makarau Flagge fan Wyt-Ruslân BLR Sergei Punko Flagge fan Spanje ESP Israel Oliver
S13 1:01.50 Flagge fan Grikelân GRE Charalampos Taiganidis Flagge fan Súd-Afrika RSA Scott Field Flagge fan Ruslân RUS Andrey Strokin

50 m Skoalslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
SB2 56.27 Flagge fan Meksiko MEX Jose Arnulfo Castorena Flagge fan Tailân THA Somchai Doungkaew Flagge fan de Feriene Steaten USA Michael Demarco
SB3 51.27 Flagge fan Spanje ESP Miguel Luque Flagge fan Spanje ESP Vicente Gil Flagge fan Japan JPN Hiroshi Karube

100 m Skoalslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
SB4 1:40.22 Flagge fan Frankryk FRA Pascal Pinard Flagge fan Brazylje BRA Ivanildo Vasconcelos Flagge fan Brazylje BRA Francisco Avelino
SB5 1:33.01 Flagge fan Súd-Afrika RSA Tadhg Slattery Flagge fan Nederlân NED Kasper Engel Flagge fan Meksiko MEX Pedro Rangel
SB6 1:29.93 Flagge fan Grut-Brittanje GBR Gareth Duke Flagge fan de Feriene Steaten USA Travis Mohr Flagge fan Frankryk FRA Eric Lindmann
SB7 1:23.28 Flagge fan Grut-Brittanje GBR Sascha Kindred Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Baoren Gong Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Peng Li
SB8 1:10.40 Flagge fan Oekraïne UKR Andriy Kalyna Flagge fan Grut-Brittanje GBR James Crisp Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Ke Qiang Li
SB9 1:11.13 Flagge fan Ruslân RUS Dmitri Poline Flagge fan Austraalje AUS Daniel Bell Flagge fan Ruslân RUS Denis Dorogaev
SB11 1:10.53 Flagge fan Oekraïne UKR Oleksandr Mashchenko Flagge fan Oekraïne UKR Viktor Smyrnov Flagge fan Tailân THA Panom Lagsanaprim
SB12 1:12.54 Flagge fan Oekraïne UKR Dmytro Aleksyeyev Flagge fan Wyt-Ruslân BLR Sergei Punko Flagge fan Oekraïne UKR Dmytro Kuzmin
SB13 1:12.09 Flagge fan Ruslân RUS Andrey Strokin Flagge fan Dútslân GER Daniel Clausner Flagge fan Nij-Seelân NZL Daniel Sharp

50 m Rêchslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S1 1:22.20 Flagge fan Grikelân GRE Christos Tampaxis Flagge fan Grikelân GRE Alexandros Taxildaris Flagge fan Portegal POR João Martins
S2 1:05.51 Flagge fan Grut-Brittanje GBR Jim Anderson Flagge fan Poalen POL Miroslaw Piesak Flagge fan Grikelân GRE Georgios Kapellakis
S3 53.66 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Jian Ping Du Flagge fan Ruslân RUS Albert Bakaev Flagge fan Perû PER Jimmy Eulert
S4 45.73 Flagge fan Meksiko MEX Juan Ignacio Reyes Flagge fan Litouwen LTU Kestutis Skucas Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Hua Bin Zeng
S5 37.53 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Junquan He Flagge fan Hongarije HUN Ervin Kovacs Flagge fan Hongarije HUN Zsolt Vereczkei

100 m Rêchslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S6 1:13.99 Flagge fan Ruslân RUS Igor Plotnikov Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Yuan Tang Flagge fan Poalen POL Mateusz Michalski
S7 1:16.67 Flagge fan Grut-Brittanje GBR Andrew Lindsay Flagge fan Argentynje ARG Guillermo Marro Flagge fan Frankryk FRA Eric Lindmann
S8 1:10.15 Flagge fan de Feriene Steaten USA Travis Mohr Flagge fan Ierlân IRL David Malone Flagge fan Kroaasje CRO Mihovil Spanja
S9 1:06.68 Flagge fan de Feriene Steaten USA Jarrett Perry Flagge fan Grut-Brittanje GBR James Crisp Flagge fan Spanje ESP Jesus Collado
S10 1:07.70 Flagge fan de Feriene Steaten USA Justin Zook Flagge fan Kanada CAN Benoît Huot Flagge fan Austraalje AUS Rod Welsh
S11 1:11.29 Flagge fan Oekraïne UKR Viktor Smyrnov Flagge fan Spanje ESP Javier Goni Flagge fan Japan JPN Junichi Kawai
S12 1:02.75 Flagge fan Wyt-Ruslân BLR Raman Makarau Flagge fan Oekraïne UKR Sergiy Klippert Flagge fan Japan JPN Yoshikazu Sakai
S13 1:03.98 Flagge fan Grikelân GRE Charalampos Taiganidis Flagge fan Kanada CAN Walter Wu Flagge fan Kanada CAN Brian Hill

150 m Wikselslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
SM3 3:00.50 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Jian Ping Du Flagge fan Meksiko MEX Jose Arnulfo Castorena Flagge fan Meksiko MEX Juan Ignacio Reyes
SM4 2:39.15 Flagge fan Brazylje BRA Clodoaldo Silva Flagge fan Spanje ESP Xavier Torres Flagge fan Tailân THA Sanit Songnork

200 m Wikselslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
SM5 3:04.15 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Junquan He Flagge fan Hongarije HUN Ervin Kovacs Flagge fan Frankryk FRA Pascal Pinard
SM6 2:51.39 Flagge fan Grut-Brittanje GBR Sascha Kindred Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Yuan Run Yang Flagge fan Dútslân GER Swen Michaelis
SM7 2:43.65 Flagge fan de Feriene Steaten USA Rudy Garcia-Tolson Flagge fan Grut-Brittanje GBR David Roberts Flagge fan Frankryk FRA Eric Lindmann
SM8 2:26.82 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Xiao Fu Wang Flagge fan Austraalje AUS Ben Austin Flagge fan Kroaasje CRO Mihovil Spanja
SM9 2:21.80 Flagge fan Austraalje AUS Matthew Cowdrey Flagge fan Oekraïne UKR Andriy Kalyna Flagge fan Grut-Brittanje GBR James Crisp
SM10 2:15.78 Flagge fan Kanada CAN Benoît Huot Flagge fan Austraalje AUS Rod Welsh Flagge fan Poalen POL Piotr Pijanowski
SM11 2:28.47 Flagge fan Oekraïne UKR Viktor Smyrnov Flagge fan Kanada CAN Donovan Tildesley Flagge fan Oekraïne UKR Oleksandr Mashchenko
SM12 2:14.42 Flagge fan Wyt-Ruslân BLR Sergei Punko Flagge fan Wyt-Ruslân BLR Raman Makarau Flagge fan Spanje ESP Enrique Floriano
SM13 2:24.40 Flagge fan Dútslân GER Daniel Clausner Flagge fan Kanada CAN Walter Wu Flagge fan Grut-Brittanje GBR Dervis Konuralp

Froulju[bewurkje seksje | edit source]

4x50 m Frije Slach[bewurkje seksje | edit source]

Plak Lân Tiid
1 Flag of Japan.svg Japan 3:00.62
2 Flag of the United Kingdom.svg Grut-Brittanje 3:12.75
3 Flag of the United States.svg Feriene Steaten 3:12.80

4 x 100 m Frije Slach[bewurkje seksje | edit source]

Plak Lân Tiid
1 Flag of the United States.svg Feriene Steaten 4:40.57
2 Flag of Canada.svg Kanada 4:41.70
3 Flag of Australia.svg Austraalje 4:44.57

4x50 m Wikselslach[bewurkje seksje | edit source]

Plak Lân Tiid
1 Flag of the United Kingdom.svg Grut-Brittanje 3:16.34
2 Flag of Spain.svg Spanje 3:31.47
3 Flag of Japan.svg Japan 3:33.11

4 x 100 m Wikselslach[bewurkje seksje | edit source]

Plak Lân Tiid
1 Flag of the United States.svg Feriene Steaten 5:14.08
2 Flag of Canada.svg Kanada 5:18.57
3 Flag of Australia.svg Austraalje 5:25.02

50 m Frije Slach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S2 1:18.60 Flagge fan Spanje ESP Sara Carracelas Flagge fan Grikelân GRE Maria Kalpakidou Flagge fan Grut-Brittanje GBR Danielle Watts
S3 58.16 Flagge fan Meksiko MEX Patricia Valle Flagge fan Grut-Brittanje GBR Fran Williamson Flagge fan Dútslân GER Annke Conradi
S4 39.22 Flagge fan Japan JPN Mayumi Narita Flagge fan de Feriene Steaten USA Melanie Benn Flagge fan Denemark DEN Karen Breumsoe
S5 37.26 Flagge fan Oekraïne UKR Olena Akopyan Flagge fan Frankryk FRA Béatrice Hess Flagge fan Spanje ESP Teresa Perales
S6 36.14 Flagge fan Meksiko MEX Doramitzi Gonzalez Flagge fan Frankryk FRA Ludivine Loiseau Flagge fan Japan JPN Erika Nara
S7 34.34 Flagge fan de Feriene Steaten USA Erin Popovich Flagge fan Dútslân GER Kirsten Bruhn Flagge fan Kanada CAN Danielle Campo
S8 31.51 Flagge fan Noarwegen NOR Cecilie Drabsch Flagge fan Israel  ISR Keren Or Leybovitch Flagge fan Nederlân NED Pernille Thomsen
S9 29.52 Flagge fan Súd-Afrika RSA Natalie du Toit Flagge fan Ruslân RUS Irina Grazhdanova Flagge fan Kanada CAN Stephanie Dixon
S10 28.75 Flagge fan Kanada CAN Anne Polinario Flagge fan Slowakije SVK Viera Mikulasikova Flagge fan Spanje ESP Esther Morales
S11 32.35 Flagge fan Brazylje BRA Fabiana Sugimori Flagge fan Dútslân GER Natalie Ball Flagge fan Nederlân NED Marion Nijhof
S12 28.02 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Hong Yan Zhu Flagge fan Estlân EST Marge Kõrkjas Flagge fan Oekraïne UKR Yuliya Volkova
S13 28.47 Flagge fan Kanada CAN Kirby Cote Flagge fan Austraalje AUS Prue Watt Flagge fan Kanada CAN Chelsey Gotell

100 m Frije Slach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S2 2:49.38 Flagge fan Spanje ESP Sara Carracelas Flagge fan Grut-Brittanje GBR Danielle Watts Flagge fan Argentynje ARG Betiana Basualdo
S3 2:08.09 Flagge fan Meksiko MEX Patricia Valle Flagge fan Dútslân GER Annke Conradi Flagge fan Grut-Brittanje GBR Fran Williamson
S4 1:25.07 Flagge fan Japan JPN Mayumi Narita Flagge fan Denemark DEN Karen Breumsoe Flagge fan de Feriene Steaten USA Melanie 'Hottie' Benn
S5 1:19.96 Flagge fan Spanje ESP Teresa Perales Flagge fan Frankryk FRA Béatrice Hess Flagge fan Oekraïne UKR Olena Akopyan
S6 1:17.43 Flagge fan Meksiko MEX Doramitzi Gonzalez Flagge fan Frankryk FRA Ludivine Loiseau Flagge fan Japan JPN Erika Nara
S7 1:14.61 Flagge fan de Feriene Steaten USA Erin Popovich Flagge fan Austraalje AUS Chantel Wolfenden Flagge fan Dútslân GER Kirsten Bruhn
S8 1:09.67 Flagge fan de Feriene Steaten USA Jessica Long Flagge fan Israel  ISR Keren Or Leybovitch Flagge fan Noarwegen NOR Cecilie Drabsch
S9 1:02.83 Flagge fan Súd-Afrika RSA Natalie du Toit Flagge fan Kanada CAN Stephanie Dixon Flagge fan Dútslân GER Christiane Reppe
S10 1:03.65 Flagge fan Kanada CAN Anne Cecile Polinario Flagge fan Poalen POL Katarzyna Pawlik Flagge fan Grut-Brittanje GBR Sarah Bailey
S11 1:12.10 Flagge fan Spanje ESP Anais Garcia Flagge fan Dútslân GER Natalie Ball Flagge fan Nederlân NED Marion Nijhof
S12 1:01.99 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Hong Yan Zhu Flagge fan Poalen POL Patrycja Harajda Flagge fan Poalen POL Joanna Mendak
S13 1:01.74 Flagge fan Kanada CAN Kirby Cote Flagge fan Austraalje AUS Prue Watt Flagge fan Kanada CAN Chelsey Gotell

200 m Frije Slach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S4 3:02.00 Flagge fan Japan JPN Mayumi Narita Flagge fan Denemark DEN Karen Breumsoe Flagge fan de Feriene Steaten USA Cheryl Angelelli
S5 2:49.99 Flagge fan Frankryk FRA Béatrice Hess Flagge fan Oekraïne UKR Olena Akopyan Flagge fan Israel  ISR Inbal Pezaro

400 m Frije Slach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S6 5:49.18 Flagge fan Meksiko MEX Doramitzi Gonzalez Flagge fan Grut-Brittanje GBR Mhairi Love Flagge fan Grut-Brittanje GBR Nyree Lewis
S7 5:20.26 Flagge fan Austraalje AUS Chantel Wolfenden Flagge fan Ruslân RUS Oxana Guseva Flagge fan Kanada CAN Danielle Campo
S8 5:07.88 Flagge fan de Feriene Steaten USA Jessica Long Flagge fan Austraalje AUS Lichelle Clarke Flagge fan Faeröer  FRO Heidi Andreasen
S9 4:28.09 Flagge fan Súd-Afrika RSA Natalie du Toit Flagge fan Kanada CAN Stephanie Dixon Flagge fan Dútslân GER Christiane Reppe
S10 4:51.08 Flagge fan Poalen POL Katarzyna Pawlik Flagge fan Dútslân GER Claudia Hengst Flagge fan de Feriene Steaten USA Ashley Owens
S12 4:51.20 Flagge fan Spanje ESP Ana Garcia-Arcicollar Flagge fan Spanje ESP Deborah Font Flagge fan Oekraïne UKR Yuliya Volkova
S13 4:43.23 Flagge fan Kanada CAN Kirby Cote Flagge fan Austraalje AUS Prue Watt Flagge fan Grut-Brittanje GBR Rhiannon Henry

50 m Flinterslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S4 56.36 Flagge fan Sweden SWE Sandra Erikson Flagge fan Meksiko MEX Patricia Valle Flagge fan Frankryk FRA Anne Cecile Lequien
S5 44.70 Flagge fan Spanje ESP Teresa Perales Flagge fan Oekraïne UKR Olena Akopyan Flagge fan Hongarije HUN Katalin Engelhardt
S6 40.25 Flagge fan Frankryk FRA Ludivine Loiseau Flagge fan Meksiko MEX Doramitzi Gonzalez Flagge fan Austraalje AUS Sarah Rose
S7 37.37 Flagge fan de Feriene Steaten USA Erin Popovich Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Min Huang Flagge fan Kanada CAN Elisabeth Walker

100 m Flinterslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S8 1:23.04 Flagge fan Itaalje ITA Immacolata Cerasuolo Flagge fan Hongarije HUN Dora Pasztory Flagge fan Kanada CAN Andrea Cole
S9 1:07.69 Flagge fan Súd-Afrika RSA Natalie du Toit Flagge fan Kanada CAN Stephanie Dixon Flagge fan Austraalje AUS Kate Bailey
S10 1:12.30 Flagge fan Poalen POL Magdalena Szczepinska Flagge fan Poalen POL Katarzyna Pawlik Flagge fan Dútslân GER Claudia Hengst
S12 1:04.87 Flagge fan Poalen POL Joanna Mendak Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Hong Yan Zhu Flagge fan Spanje ESP Ana Garcia-Arcicollar
S13 1:07.44 Flagge fan Kanada CAN Kirby Cote Flagge fan Austraalje AUS Prue Watt Flagge fan Grut-Brittanje GBR Rhiannon Henry

50 m Skoalslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
SB3 56.20 Flagge fan Japan JPN Mayumi Narita Flagge fan Grut-Brittanje GBR Maggie McEleny Flagge fan Austraalje AUS Marayke Jonkers

100 m Skoalslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
SB4 1:59.38 Flagge fan Frankryk FRA Béatrice Hess Flagge fan Israel  ISR Inbal Pezaro Flagge fan Spanje ESP Teresa Perales
SB5 1:52.81 Flagge fan Dútslân GER Kirsten Bruhn Flagge fan Grut-Brittanje GBR Nyree Lewis Flagge fan Hongarije HUN Gitta Raczko
SB6 1:41.84 Flagge fan Austraalje AUS Sarah Bowen Flagge fan Grut-Brittanje GBR Liz Johnson Flagge fan de Feriene Steaten USA Deb Gruen
SB7 1:38.66 Flagge fan de Feriene Steaten USA Erin Popovich Flagge fan Yslân  ISL Kristin Ros Hakonardottir Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Min Huang
SB8 1:23.85 Flagge fan Denemark DEN Sisse Grynet Egeborg Flagge fan de Feriene Steaten USA Mikhaila Rutherford Flagge fan de Feriene Steaten USA Beth Riggle
SB9 1:24.17 Flagge fan Tsjechje CZE Katerina Coufalova Flagge fan Grut-Brittanje GBR Sarah Bailey Flagge fan de Feriene Steaten USA Carly Haynie
SB11 1:32.31 Flagge fan Grut-Brittanje GBR Elaine Barrett Flagge fan Dútslân GER Natalie Ball Flagge fan Ruslân RUS Olga Sokolova
SB12 1:21.41 Flagge fan Spanje ESP Sandra Gomez Flagge fan Spanje ESP Deborah Font Flagge fan Oekraïne UKR Yuliya Volkova
SB13 1:17.32 Flagge fan Syprus  CYP Karolina Pelendritou Flagge fan Kanada CAN Kirby Cote Flagge fan Austraalje AUS Prue Watt

50 m Rêchslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S2 1:19.25 Flagge fan Spanje ESP Sara Carracelas Flagge fan Grikelân GRE Maria Kalpakidou Flagge fan Grut-Brittanje GBR Danielle Watts
S3 1:04.88 Flagge fan Dútslân GER Annke Conradi Flagge fan Grut-Brittanje GBR Fran Williamson Flagge fan Portegal POR Susana Barroso
S4 49.54 Flagge fan Japan JPN Mayumi Narita Flagge fan Brazylje BRA Edenia Garcia Flagge fan Frankryk FRA Anne Cecile Lequien
S5 42.36 Flagge fan Tsjechje CZE Bela Hlavackova Flagge fan Frankryk FRA Béatrice Hess Flagge fan Spanje ESP Teresa Perales

100 m Rêchslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
S6 1:32.03 Flagge fan Grut-Brittanje GBR Nyree Lewis Flagge fan Frankryk FRA Ludivine Loiseau Flagge fan Meksiko MEX Doramitzi Gonzalez
S7 1:25.56 Flagge fan Yslân  ISL Kristin Ros Hakonardottir Flagge fan Dútslân GER Kirsten Bruhn Flagge fan Austraalje AUS Chantel Wolfenden
S8 1:19.55 Flagge fan Israel  ISR Keren Or Leybovitch Flagge fan Hongarije HUN Dora Pasztory Flagge fan Nederlân NED Chantal Boonacker
S9 1:10.01 Flagge fan Kanada CAN Stephanie Dixon Flagge fan Súd-Afrika RSA Natalie du Toit Flagge fan Grut-Brittanje GBR Claire Cashmore
S10 1:12.25 Flagge fan de Feriene Steaten USA Mikhaila Rutherford Flagge fan Kanada CAN Anne Polinario Flagge fan Spanje ESP Esther Morales
S11 1:22.35 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Qiming Dong Flagge fan Japan JPN Rina Akiyama Flagge fan Ruslân RUS Olga Sokolova
S12 1:08.89 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Hong Yan Zhu Flagge fan Poalen POL Patrycja Harajda Flagge fan de Feriene Steaten USA Trischa Zorn
S13 1:12.71 Flagge fan Kanada CAN Chelsey Gotell Flagge fan Kanada CAN Kirby Cote Flagge fan de Feriene Steaten USA Jennifer Butcher

150 m Wikselslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
SM4 2:45.20 Flagge fan Japan JPN Mayumi Narita Flagge fan Grut-Brittanje GBR Maggie McEleny Flagge fan Austraalje AUS Marayke Jonkers

200 m Wikselslach[bewurkje seksje | edit source]

Klasse Fluchste tiid Goud Sulver Brûns
SM6 3:18.68 Flagge fan Grut-Brittanje GBR Natalie Jones Flagge fan Grut-Brittanje GBR Nyree Lewis Flagge fan Dútslân GER Maria Goetze
SM7 3:05.57 Flagge fan de Feriene Steaten USA Erin Popovich Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Min Huang Flagge fan Austraalje AUS Chantel Wolfenden
SM8 2:55.01 Flagge fan Hongarije HUN Dora Pasztory Flagge fan Itaalje ITA Immacolata Cerasuolo Flagge fan Israel  ISR Keren Or Leybovitch
SM9 2:29.98 Flagge fan Súd-Afrika RSA Natalie du Toit Flagge fan Kanada CAN Stephanie Dixon Flagge fan Grut-Brittanje GBR Claire Cashmore
SM10 2:38.10 Flagge fan de Feriene Steaten USA Mikhaila Rutherford Flagge fan Grut-Brittanje GBR Sarah Bailey Flagge fan Dútslân GER Claudia Hengst
SM11 3:04.24 Flagge fan Ruslân RUS Olga Sokolova Flagge fan Nederlân NED Marion Nijhof Flagge fan Dútslân GER Natalie Ball
SM12 2:30.09 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Hong Yan Zhu Flagge fan Poalen POL Patrycja Harajda Flagge fan Spanje ESP Deborah Font
SM13 2:31.20 Flagge fan Kanada CAN Kirby Cote Flagge fan Austraalje AUS Prue Watt Flagge fan Kanada CAN Chelsey Gotell


Swimming - Paralympic pictogram.svg
Swimme op de Paralympyske Simmerspullen
Rome 1960 | Tokio 1964 | Tel Aviv 1968 | Heidelberch 1972 | Toronto 1976 | Arnhim 1980 | New York & Stoke Mandeville 1984 | Seoul 1988 | Barselona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janêro 2016 |
wizigje


IPC logo (2004).svg
Paralympyske Simmerspullen 2004
Flag of Greece.svg
Atletyk | Baanhurdfytse | Bankdrukke | Basketbal | Blinefuotbal | Boccia | Bôgesjitte | CP-fuotbal | Follybal | Goalball | Dykhurdfytse | Hurdsile | Hynstesport | Judo | Rugby | Skermje | Sjitsport | Swimme | Tafeltennis | Tennis |
wizig