Hurdsilen op de Olympyske Simmerspullen 2008

Ut Wikipedy
Gean nei: navigaasje, sykje
De haven fan it hurdsilen tidens de Olympyske Simmerspullen 2008

De Olympyske Spullen fan de XXIXe Olympiade waarden fan 8 oant en mei 24 augustus 2008 hâlden yn Peking, de haadstêd fan Sina. It Silen waard hâlden yn Qingdao yn it Qingdao International Sailing Centre.

útslaggen[bewurkje seksje | edit source]

Manlju[bewurkje seksje | edit source]

Discipline Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
wynsurfen Flagge fan Nij-Seelân NZL Tom Ashley Flagge fan Frankryk FRA Julien Bontemps Flagge fan Israel  ISR Shahar Zubari
laser klasse Flagge fan Grut-Brittanje GBR Paul Goodison Flagge fan Sloveenje SLO Vasilij Zbogar Flagge fan Itaalje ITA Diego Romero
470 klasse Flagge fan Austraalje AUS Nathan Wilmot
Malcolm Page
Flagge fan Grut-Brittanje GBR Nick Rogers
Joe Glanfield
Flagge fan Frankryk FRA Nicolas Charbonnier
Olivier Bausset
star klasse Flagge fan Grut-Brittanje GBR Iain Percy
Andrew Simpson
Flagge fan Brazylje BRA Bruno Prada
Robert Scheidt
Flagge fan Sweden SWE Anders Ekström
Fredrik Lööf

Froulju[bewurkje seksje | edit source]

Discipline Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
Wynsurfen Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Yin Jian Flagge fan Itaalje ITA Alessandra Sensini Flagge fan Grut-Brittanje GBR Bryony Shaw
laser radial klasse Flagge fan de Feriene Steaten USA Anna Tunnicliffe Flagge fan Litouwen LTU Gintaré Volungevičiūtė Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Xu Lijia
470 klasse Flagge fan Austraalje AUS Elise Rechichi
Tessa Parkinson
Flagge fan Nederlân NED Marcelien de Koning
Lobke Berkhout
Flagge fan Brazylje BRA Fernanda Oliveira
Isabel Swan
yngling klasse Flagge fan Grut-Brittanje GBR Sarah Ayton
Sarah Webb
Pippa Wilson
Flagge fan Nederlân NED Mandy Mulder
Annemieke Bes
Merel Witteveen
Flagge fan Grikelân GRE Sofia Bekatorou
Sofia Papadopoulou
Virginia Kravarioti

Iepen[bewurkje seksje | edit source]

Discipline Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
finn klasse Flagge fan Grut-Brittanje GBR Ben Ainsley Flagge fan de Feriene Steaten USA Zach Railey Flagge fan Frankryk FRA Guillaume Florent
49-er klasse Flagge fan Denemark DEN Jonas Warrer
Martin Kirketerp
Flagge fan Spanje ESP Iker Martinez
Xabier Fernández
Flagge fan Dútslân GER Jan-Peter Peckolt
Hannes Peckolt
tornado klasse Flagge fan Spanje ESP Antón Paz
Fernando Echavarri
Flagge fan Austraalje AUS Darren Bundock
Glenn Ashby
Flagge fan Argentynje ARG Santiago Lange
Carlos Espínola

Medaljespegel[bewurkje seksje | edit source]

De top tsien fan lannen dy't by it silen medaljes wûn ha tidens de Olympyske Simmerspullen fan 2008.

 Plak  Lân NOK Goud Sulver Brûns Totaal
1 Grut Brittanje Flagge fan Grut-Brittanje GBR 4 1 1 6
2 Austraalje Flagge fan Austraalje AUS 2 1 0 3
3 Spanje Flagge fan Spanje ESP 1 1 0 2
Feriene Steaten Flagge fan de Feriene Steaten USA 1 1 0 2
5 Sina Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 1 0 1 2
6 Denemark Flagge fan Denemark DEN 1 0 0 1
Nij Seelân Flagge fan Nij-Seelân NZL 1 0 0 1
8 Nederlân Flagge fan Nederlân NED 0 2 0 2
9 Frankryk Flagge fan Frankryk FRA 0 1 2 3
10 Brazylje Flagge fan Brazylje BRA 0 1 1 2
Itaalje Flagge fan Itaalje ITA 0 1 1 2

Útslaggen Fryske dielnimmers[bewurkje seksje | edit source]

Plak Kategory Namme
14 Manlju Finnklasse Pieter-Jan Postma

Sjoch ek[bewurkje seksje | edit source]


Sailing pictogram.svg
Hurdsilen op de Olympyske Simmerspullen
Parys 1900 | Londen 1908 | Stokholm 1912 | Antwerpen 1920 | Parys 1924 | Amsterdam 1928 | Los Angeles 1932 | Berlyn 1936 | Londen 1948 | Helsinky 1952 | Melbourne 1956 | Rome 1960 | Tokyo 1964 | Meksiko 1968 | München 1972 | Montreal 1976 | Moskou 1980 | Los Angeles 1984 | Seoul 1988 | Barselona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janêro 2016 |
wizigje


Olympyske Ringen.jpg
Olympyske Simmerspullen 2008
Flag of the People's Republic of China.svg
Atletyk | Baanhurdfytse | Badminton | Basketbal | Berchfytse | Bôgesjitte | Bokse | Dykhurdfytse | Follybal | Fuotbal | Fytskrosse | Gewichtheffe | Gymnastyk | Hânbal | Hokky | Honkbal | Hurdsile | Hynstesport | Judo | Kanofarre | Keunstdûke | Moderne Fiifkamp | Roeie | Sjitsport | Skermje | Softbal | Strânfollybal | Swimme | Syngroanswimme | Taekwondo | Tafeltennis | Triatlon | Tennis | Wetterpolo | Wrakselje |
wizigje