Tafeltennis op de Paralympyske Simmerspullen 1984

Ut Wikipedy
Jump to navigation Jump to search

De VIIe Paralympyske Simmerspullen waarden yn 1984 hâlden yn Stoke Mandeville (Grut-Brittanje) en New York, (Feriene Steaten).

De Paralympyske Simmerspullen fan 1984 waarden yn twa ferskillende lannen organisearre. Dit wie foaral te witen oan de Amerikaanske handikaptensport Organisaasjes en de wize fan Fûnsenwinnen. Benammen de Amerikaanske Rolstoelsport Organisaasje woe sa’n soad ynfloed ha en sporters op de Spullen, dat it foar de oare Organisaasjes (Blinen, Spastisy en Amputearden) net te akseptearjen wie. Dizze trije nasjonale organisaasjes besletten dêrop mei ynstimming fan de 3 ynternasjonale Organisaasjes: IBSA (Blinnen), CP-ISRA (Spastysksi) en ISOD (Amputearden) om de Paralympyske Spullen yn New York, de Feriene Steaten te hâlden fan 16 juny oant 30 juny 1984, sûnder de rôlstoelsporters. Dy krigen in Spullen fan 23 july 1984 oant 1 augustus 1984 yn Stoke Mandeville.

Manlju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Dûbeld[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse 1A[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Rank Lân
1 Flag of Finland.svg Finlân
2 Flag of the United States.svg Feriene Steaten
3 Flag of the United Kingdom.svg Grut-Brittanje

Klasse 1B[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Rank Lân
1 Flag of Germany.svg West-Dútslân
2 Flag of Finland.svg Finlân
3 Flag of the United Kingdom.svg Grut-Brittanje

Klasse 1C[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Rank Lân
1 Flag of Germany.svg West-Dútslân
2 Flag of Austria.svg Eastenryk
3 Flag of Belgium.svg Belgje

Klasse 2[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Rank Lân
1 Flag of Austria.svg Eastenryk
2 Flag of France.svg Frankryk
3 Flag of Germany.svg West-Dútslân

Klasse 3[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Rank Lân
1 Flag of Austria.svg Eastenryk
2 Flag of Germany.svg West-Dútslân
3 Flag of South Korea.svg Súd-Korea

Klasse 4[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Rank Lân
1 Flag of Germany.svg West-Dútslân
2 Flag of Austria.svg Eastenryk
3 Flag of Hong Kong.svg Hongkong

Klasse CP2-4[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Rank Lân
1 Flag of Sweden.svg Sweden
2 Flag of Belgium.svg Belgje

Klasse CP5[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Rank Lân
1 Flag of Sweden.svg Sweden
2 Flag of the Netherlands.svg Nederlân
3 Flag of Ireland.svg Ierlân

Klasse L1[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Rank Lân
1 Flag of Sweden.svg Sweden
2 Flag of Germany.svg West-Dútslân

Yndividueel[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
Klasse 1A Flagge fan West-Dútslân FRG Ralf Kirchhoff Flagge fan West-Dútslân FRG H. Tietze Flagge fan Finlân FIN Matti Launonen
Klasse 1B Flagge fan West-Dútslân FRG Bruno Hassler Flagge fan Grut-Brittanje GBR Edge Flagge fan Finlân FIN Kajaste
Klasse 1C Flagge fan West-Dútslân FRG Manfred Emmel Flagge fan Frankryk FRA Daniel Jeannin Flagge fan West-Dútslân FRG Rudolf Jaksch
Klasse 2 Flagge fan West-Dútslân FRG Werner Dorr Flagge fan Eastenryk AUT Franz Mandl Flagge fan Eastenryk AUT Fritz Altendorfer
Klasse 3 Flagge fan West-Dútslân FRG Heinz Simon Flagge fan West-Dútslân FRG Rainer Kolb Flagge fan Eastenryk AUT Peter Starl
Klasse 4 Flagge fan West-Dútslân FRG Thomas Kreidel Flagge fan West-Dútslân FRG P. Glaese Flagge fan de Feriene Steaten USA Michael Dempsey
Klasse C1 Flagge fan Austraalje AUS Terry Biggs Flagge fan Grut-Brittanje GBR Allen Francis
Klasse C2 Flagge fan Sweden SWE Jorgen Anderson Flagge fan Belgje BEL J. Leys Flagge fan Belgje BEL D. Maebe
Klasse C3 Flagge fan Israel  ISR Yaron Upshtein Flagge fan Sweden SWE Olle Hansen Flagge fan Nederlân NED R. Hartmans
Klasse C4 Flagge fan Frankryk FRA R. Ferraud Flagge fan Denemark DEN Flemming Mortensen Flagge fan Portegal POR
Flagge fan Sweden SWE
Paulo Jorge Santos
Tommy Gilleras
Klasse C5 Flagge fan Sweden SWE Thomas Axelsson Flagge fan Nederlân NED R. Visser Flagge fan Belgje BEL
Flagge fan Sweden SWE
Roby Cusseneers
Peter Kihlman
Klasse L1 Flagge fan Sweden SWE Urban Andersson Flagge fan Sweden SWE Borje Johansson Flagge fan Grut-Brittanje GBR John Welsh
Klasse L2 Flagge fan West-Dútslân FRG Herbert Velroyen Flagge fan de Feriene Steaten USA M. Stephens Flagge fan Joegoslaavje YUG
Flagge fan Ierlân IRL
Ilija Djurasinovic
O. Rouke
Klasse L3 Flagge fan Frankryk FRA Marc Piras Flagge fan Nederlân NED T. Vossen Flagge fan West-Dútslân FRG
Flagge fan West-Dútslân FRG
Klaus Mueller
Stephan Welting
Klasse L4 Flagge fan Finlân FIN Kimmo Jokinen Flagge fan Sweden SWE Jorgen Nilsson Flagge fan West-Dútslân FRG
Flagge fan Joegoslaavje YUG
Manfred Knabe
Z. Gajic
Klasse L5 Flagge fan Joegoslaavje YUG Franc Simonic Flagge fan de Feriene Steaten USA Marcelino Monesterial Flagge fan Frankryk FRA
Flagge fan West-Dútslân FRG
Philippe Roine
P. Hullerum

Iepen[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
Klasse 1A-4 Flagge fan West-Dútslân FRG Thomas Kreidel Flagge fan Súd-Korea KOR Choon Bae Chang Flagge fan West-Dútslân FRG P. Glaese
Klasse CL Flagge fan Finlân FIN Kimmo Jokinen Flagge fan Nederlân NED E. Baas Flagge fan Joegoslaavje YUG Z. Gajic

Froulju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Dûbeld[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse 1A-C[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Rank Lân
1 Flag of the United Kingdom.svg Grut-Brittanje
2 Flag of the United States.svg Feriene Steaten

Klasse 2[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Rank Lân
1 Flag of Austria.svg Eastenryk
2 Flag of Ireland.svg Ierlân
3 Flag of the United Kingdom.svg Grut-Brittanje

Klasse 4[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Rank Lân
1 Flag of Switzerland.svg Switserlân
2 Flag of Hong Kong.svg Hongkong
2 Flag of Germany.svg West-Dútslân

Yndividueel[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
Klasse 1B Flagge fan Grut-Brittanje GBR Jane Blackburn Flagge fan Noarwegen NOR Marit Lysen Flagge fan Switserlân SUI Christiane Droux
Klasse 1C Flagge fan Grut-Brittanje GBR Becker Flagge fan Grut-Brittanje GBR D. Neil
Klasse 2 Flagge fan Switserlân SUI Elisabeth Bisquolm Flagge fan Eastenryk AUT Rosa Schweizer Flagge fan West-Dútslân FRG Ruth Lamsbach
Klasse 3 Flagge fan West-Dútslân FRG Christiane Weninger Flagge fan de Feriene Steaten USA J. Brown Flagge fan Frankryk FRA R. Andre
Klasse 4 Flagge fan Nederlân NED Vanderbosch Flagge fan Hongkong HKG Wong Flagge fan Switserlân SUI Rosa Zaugg
Klasse C3 Flagge fan Frankryk FRA C. Coullanges Flagge fan Grut-Brittanje GBR J. Petersen Flagge fan Kanada CAN Martha Johnson
Klasse C4-5 Flagge fan Sweden SWE Marie Brask Flagge fan Noarwegen NOR E. Nesset Flagge fan Ierlân IRL Morna Cloonan
Klasse L3 Flagge fan Frankryk FRA Evelyne Cretual Flagge fan Grut-Brittanje GBR Margaret Heald Flagge fan Yslân  ISL H. Gunnarsdottir
Klasse L4 Flagge fan Belgje BEL Ingrid Borre Flagge fan Frankryk FRA Bernadette Darvand Flagge fan Grut-Brittanje GBR
Flagge fan Noarwegen NOR
A. Smith
K. Naess
Klasse L5 Flagge fan Denemark DEN Marianne Baertelsen Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Shuyun Wang

Iepen[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
Klasse 1B-4 Flagge fan West-Dútslân FRG Ruth Lamsbach Flagge fan Hongkong HKG Wong Flagge fan Nederlân NED Vanderbosch
Klasse CL Flagge fan Denemark DEN Marianne Baertelsen Flagge fan Frankryk FRA Bernadette Darvand Flagge fan Belgje BEL Ingrid Borre


Table tennis - Paralympic pictogram.svg
Tafeltennis op de Paralympyske Simmerspullen
Rome 1960 | Tokio 1964 | Tel Aviv 1968 | Heidelberch 1972 | Toronto 1976 | Arnhim 1980 | New York & Stoke Mandeville 1984 | Seoul 1988 | Barselona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janêro 2016 |
wizigje


IPC logo (2004).svg
Paralympyske Simmerspullen 1984
Flag of the United States.svg
Flag of the United Kingdom.svg
Atletyk | Bankdrukke | Basketbal | Boccia | Bôgesjitte | CP-fuotbal | Follybal | Gewichtheffe | Goalball | Hurdfytse | Hynstesport | Koersbal | Skermje | Snooker | Sjitsport | Swimme | Tafeltennis | Wrakselje |
wizig