Wetterpolo op de Olympyske Simmerspullen 2020

Ut Wikipedy
Wetterpolo op de Olympyske Simmerspullen 2020
Tōkyō Tatsumi Kokusai Suieijō
Tōkyō Tatsumi Kokusai Suieijō
Wetterpolo op de Olympyske Simmerspullen 2020 (Tokio)
Wetterpolo op de Olympyske Simmerspullen 2020
De lokaasje fan it Tōkyō Tatsumi Kokusai Suieijō

De Olympyske Simmerspullen 2020 fan de XXXIIe Olympiade waarden fan 25 oant en mei 8 augustus 2021 hâlden yn Tokio, de haadstêd fan Japan. It wetterpolotoernoai wie yn it Tōkyō Tatsumi Kokusai Suieijō.

Manlju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Groepsfase[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Groep A[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Súd-Afrika Itaalje 2 - 21
Hongarije Grikelân 9 - 10
Feriene Steaten Japan 15 - 13
Súd-Afrika Flagge fan de Feriene Steaten USA 3 - 20
Itaalje Grikelân 6 - 6
Japan Hongarije 11 - 16
Hongarije Súd-Afrika 23 - 1
Feriene Steaten Itaalje 11 - 12
Grikelân Japan 10 - 9
Feriene Steaten Hongarije 8 - 11
Itaalje Japan 16 - 8
Súd-Afrika Grikelân 5 - 8
Hongarije Itaalje 5 - 5
Grikelân Feriene Steaten 14 - 5
Japan Súd-Afrika 24 - 9
# Lân Wedstriden Doelpunten Punten
S W L F F T Saldo
1 Grikelân 5 4 1 0 68 34 +34 9
2 Itaalje 5 3 2 0 60 32 +28 8
3 Hongarije 5 3 1 1 64 35 +29 7
4 Feriene Steaten 5 2 0 3 59 53 +6 4
5 Japan (Gastlân) 5 1 0 4 65 66 −1 2
6 Súd-Afrika 5 0 0 5 20 116 −96 0

Groep B[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Austraalje Montenegro 10 - 15
Servje Spanje 12 - 13
Kroaasje Kazachstan 23 - 7
Montenegro Spanje 6 - 8
Kazachstan Servje 5 - 19
Austraalje Kroaasje 11 - 8
Spanje Kazachstan 16 - 4
Kroaasje Montenegro 13 - 8
Servje Austraalje 14 - 8
Montenegro Kazachstan 19 - 12
Austraalje Spanje 5 - 16
Kroaasje Servje 14 - 12
Servje Montenegro 13 - 6
Spanje Kroaasje 8 - 4
Austraalje Kazachstan 15 - 7
# Lân Wedstriden Doelpunten Punten
S W L F F T Saldo
1 Spanje 5 5 0 0 61 31 +30 10
2 Kroaasje 5 3 0 2 62 46 +16 6
3 Servje 5 3 0 2 70 46 +24 6
4 Montenegro 5 2 0 3 54 56 −2 4
5 Austraalje 5 2 0 3 49 60 −11 4
6 Kazachstan 5 0 0 5 35 92 -57 0
Pleatst foar de kwartfinales
Utskeakele

Knock-outfaze[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

kwartfinale heale finale heale finale
                   
         
  Grikelân  10
 
  Montenegro  4  
  Grikelân  9
 
    Hongarije  6  
  Kroaasje  11
 
  Hongarije  15  
  Grikelân  10
 
    Servje  13
  Itaalje  6
 
  Servje  10  
  Servje  10 tredde plak
 
    Spanje  9    
  Spanje  12
    Hongarije  9
  Feriene Steaten  8  
  Spanje  5

Einrangskikking[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Plak Lân
Goud Servje
Sulver Grikelân
Brûns Hongarije
4 Spanje

Froulju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Groepsfase[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Groep A[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Kanada Austraalje 5 - 8
Súd-Afrika Spanje 4 - 29
Austraalje Nederlân 15 - 12
Spanje Kanada 14 - 10
Kanada Súd-Afrika 21 - 1
Nederlân Spanje 14 - 13
Súd-Afrika Nederlân 1 - 33
Spanje Austraalje 15 - 9
Nederlân Kanada 16 - 12
Austraalje Súd-Afrika 14 - 1
# Lân Wedstriden Doelpunten Punten
S W L F F T Saldo
1 Spanje 4 3 0 1 71 37 +34 6
2 Austraalje 4 3 0 1 46 33 +13 6
3 Nederlân 4 3 0 1 75 41 +34 6
4 Kanada 4 1 0 3 48 39 +9 2
5 Súd-Afrika 4 0 0 4 7 97 −90 0

Groep B[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Japan Feriene Steaten 4 - 25
Sina Russysk team 17 - 18
Feriene Steaten Sina 12 - 7
Russysk team Hongarije 10 - 10
Hongarije Feriene Steaten 10 - 9
Sina Japan 16 - 11
Feriene Steaten Russysk team 18 - 5
Japan Hongarije 13 - 17
Hongarije Sina 9 - 11
Russysk team Japan 20 - 16
# Lân Wedstriden Doelpunten Punten
S W L F F T Saldo
1 Feriene Steaten 4 3 0 1 64 26 +38 6
2 Hongarije 4 2 1 1 46 43 +3 5
3 Russysk Team 4 2 1 1 53 61 −8 5
4 Sina 4 2 0 2 51 50 +1 4
5 Japan (Gastlân) 4 0 0 4 44 78 −34 0
Pleatst foar de kwartfinales
Utskeakele

Knock-outfaze[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

kwartfinale heale finale heale finale
                   
         
  Spanje  11
 
  Sina  7  
  Spanje  8
 
    Hongarije  6  
  Nederlân  11
 
  Hongarije  14  
  Spanje  5
 
    Feriene Steaten  14
  Austraalje  8
 
 Russysk Team  9  
 Russysk Team  11 tredde plak
 
    Feriene Steaten  15    
  Kanada  5
    Hongarije  11
  Feriene Steaten  16  
 Russysk Team  9

Einrangskikking[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Plak Lân
Goud Feriene Steaten
Sulver Spanje
Brûns Hongarije
4 Russysk Team


Wetterpolo op de Olympyske Simmerspullen
Parys 1900 | St. Louis 1904 | Londen 1908 | Stokholm 1912 | Antwerpen 1920 | Parys 1924 | Amsterdam 1928 | Los Angeles 1932 | Berlyn 1936 | Londen 1948 | Helsinki 1952 | Melbourne 1956 | Rome 1960 | Tokio 1964 | Meksiko-Stêd 1968 | München 1972 | Montreal 1976 | Moskou 1980 | Los Angeles 1984 | Seoel 1988 | Barcelona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janeiro 2016 | Tokio 2020 | Parys 2024 | Los Angeles 2028 |
wizigje


Olympyske Simmerspullen 2020

Atletyk | Baanhurdfytsen | Badminton | Basketbal | Berchfytsen | Bôgesjitten | Boksen | Dykhurdfytsen | Fytskrossen | Follybal | Fuotbal | Gewichtheffen | Gymnastyk | Golf | Hânbal | Hynstesport | Hockey | Honkbal | Hurdsilen | Judo | Karate | Kanofarren | Keunstdûken | Moderne fiifkamp | Roeien | Rugby | Syngroanswimmen | Sjitsport | Skateboarden | Skermjen | Softbal | Sportklimmen | Strânfollybal | Surfen | Swimmen | Teakwondo | Tafeltennis | Tennis | Triatlon | Wetterpolo | Wrakseljen


wizigje