Springe nei ynhâld

Fuotbal op de Olympyske Simmerspullen 2004

Ut Wikipedy

De Olympyske Simmerspullen 2004, ek wol de XXVIIIe Olympiade neamd, waarden yn 2004 hâlden yn Atene, de haadstêd fan Grikelân. De finale fan it fuotbal waard spile yn it Athens Olympic Stadium, dat yn 1982 boud waard foar de Europeeske Kampioenskippen Atletyk fan 1982.

Lokaasjes[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

De wedstriden yn de groepsfaaze fan it fuotbal tidens de Olympyske Simmerspullen 2004 waarden beoefene op de folgjende lokaasjes.

Stadion Stêd
Kaftanzoglio Stadium Thessaloniki
Karaiskakis Stadium Atene
Pampeloponnisiako Stadium Patras
Pankritio Stadium Heraklion
Panthessaliko Stadium Volos

Manlju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Groepsfaze[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Groep A[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Grikelân Súd-Koreä 2 - 2
Maly Meksiko 0 - 0
Súd-Koreä Meksiko 1 - 0
Grikelân Maly 0 - 2
Súd-Koreä Maly 3 - 3
Grikelân Meksiko 2 - 3
# Lân Wedstriden Doelpunten Punten
S W L F F T Saldo
1 Maly 3 1 2 0 5 3 2 5
2 Súd-Koreä 3 1 2 0 6 5 1 5
3 Meksiko 3 1 1 1 3 3 0 4
4 Grikelân 3 0 1 2 4 7 -3 1

Groep B[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Paraguay Japan 4 - 3
Gana Itaalje 2 - 2
Paraguay Gana 1 - 2
Japan Itaalje 2 - 3
Paraguay Itaalje 1 - 0
Japan Gana 1 - 0
# Lân Wedstriden Doelpunten Punten
S W L F F T Saldo
1 Paraguay 3 2 0 1 6 5 1 6
2 Itaalje 3 1 1 1 5 5 0 4
3 Gana 3 1 1 1 4 4 0 4
4 Japan 3 1 0 2 6 7 -1 3

Groep C[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Tuneezje Austraalje 1 - 1
Argentynje Servje en Montenegro 6 - 0
Servje en Montenegro Austraalje 1 - 5
Argentynje Tuneezje 2 - 0
Argentynje Austraalje 1 - 0
Servje en Montenegro Tuneezje 2 - 3
# Lân Wedstriden Doelpunten Punten
S W L F F T Saldo
1 Argentynje 3 3 0 0 9 0 9 9
2 Austraalje 3 1 1 1 6 3 3 4
3 Tuneezje 3 1 1 1 4 5 -1 4
4 Servje en Montenegro 3 0 0 3 3 14 -11 0

Groep D[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Border Kosta Rika Marokko 0 - 0
Irak Portegal 4 - 2
Border Kosta Rika Irak 0 - 2
Marokko Portegal 1 - 2
Border Kosta Rika Portegal 4 - 2
Marokko Portegal 2 - 1
# Lân Wedstriden Doelpunten Punten
S W L F F T Saldo
1 Irak 3 2 0 1 7 4 3 6
2 Border Kosta Rika 3 1 1 1 4 4 0 4
3 Marokko 3 1 1 1 3 3 0 4
4 Portegal 3 1 0 2 6 9 -3 3
Pleatst foar de kwartfinales
Utskeakele

Kwartfinales[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Maly Itaalje 0 - 1
Irak Austraalje 1 - 0
Argentynje Border Kosta Rika 4 - 0
Paraguay Súd-Koreä 3 - 2

Heale finales[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Itaalje Argentynje 0 - 3
Irak Paraguay 1 - 3

Brûnzen finale[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Itaalje Irak 1 - 0

Finale[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Argentynje Paraguay 1 - 0

Einrangskikking[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Plak Lân
Goud Argentynje
Sulver Paraguay
Brûns Itaalje
4 Irak

Froulju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Groepsfaze[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Groep E[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Sweden Japan 0 - 1
Japan Nigearia 0 - 1
Sweden Nigearia 2 - 1
# Lân Wedstriden Doelpunten Punten
S W L F F T Saldo
1 Sweden 2 1 0 1 2 2 0 3
2 Nigearia 2 1 0 1 2 2 0 3
3 Japan 2 1 0 1 1 1 0 3

Groep F[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Dútslân Sina 8 - 0
Sina Meksiko 1 - 1
Dútslân Meksiko 2 - 0
# Lân Wedstriden Doelpunten Punten
S W L F F T Saldo
1 Dútslân 2 2 0 0 10 0 10 6
2 Meksiko 2 0 1 1 1 3 -2 1
3 Sina 2 0 1 1 1 9 -8 1

Groep G[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Grikelân Feriene Steaten 0 - 3
Brazylje Austraalje 1 - 0
Grikelân Austraalje 0 - 1
Feriene Steaten Brazylje 2 - 0
Grikelân Brazylje 0 - 7
Feriene Steaten Austraalje 1 - 1
# Lân Wedstriden Doelpunten Punten
S W L F F T Saldo
1 Feriene Steaten 3 2 1 0 6 1 5 7
2 Brazylje 3 2 0 1 8 2 6 6
3 Austraalje 3 1 1 1 2 2 0 4
4 Grikelân 3 0 0 3 0 11 -11 0
Pleatst foar de kwartfinales
Utskeakele

Kwartfinales[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Dútslân Nigearia 2 - 1
Feriene Steaten Japan 2 - 1
Meksiko Brazylje 0 - 5
Sweden Austraalje 2 - 1

Heale finales[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Feriene Steaten Dútslân 2 - 1
Sweden Brazylje 0 - 1

Brûnzen finale[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Dútslân Sweden 1 - 0

Finale[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Lân Lân Utslach
Feriene Steaten Brazylje 2 - 1

Einrangskikking[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Plak Lân
Goud Feriene Steaten
Sulver Brazylje
Brûns Dútslân
4 Sweden


Fuotbal op de Olympyske Simmerspullen
Parys 1900 | St. Louis 1904 | Londen 1908 | Stokholm 1912 | Antwerpen 1920 | Parys 1924 | Amsterdam 1928 | Berlyn 1936 | Londen 1948 | Helsinki 1952 | Melbourne 1956 | Rome 1960 | Tokio 1964 | Meksiko-Stêd 1968 | München 1972 | Montreal 1976 | Moskou 1980 | Los Angeles 1984 | Seoel 1988 | Barcelona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janeiro 2016 | Tokio 2020 | Parys 2024 |
wizigje