Keunstdûken op de Olympyske Simmerspullen 2008

Ut Wikipedy
Gean nei: navigaasje, sykje
It Olympyske Swimbad fan Peking

De Olympyske Spullen fan de XXIXe Olympiade waarden fan 8 oant en mei 24 augustus 2008 hâlden yn Peking, de haadstêd fan Sina. It keunstdûken krige syn beslach yn it Beijing National Aquatics Center, ek wol bekend as de Water Cube.

Utslaggen[bewurkje seksje | edit source]

3 meter planke[bewurkje seksje | edit source]

Manlju
# Dûker Lân Punten
Goud He Chong Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 572,90
Sulver Alexandre Despatie Flagge fan Kanada CAN 536,65
Brûns Qin Kai Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 530,10
Froulju
# Dûker Lân Punten
Goud Guo Jingjing Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 415,35
Sulver Julija Pachalina Flagge fan Ruslân RUS 398,60
Brûns Wu Minxia Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 389,85

10 meter toer[bewurkje seksje | edit source]

Manlju
# Dûker Lân Punten
Goud Matthew Mitcham Flagge fan Austraalje AUS 537,95
Sulver Zhou Luxin Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 533,15
Brûns Gleb Galperin Flagge fan Ruslân RUS 525,80
Froulju
# Dûker Lân Punten
Goud Chen Ruolin Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 447,70
Sulver Émilie Heymans Flagge fan Kanada CAN 437,05
Brûns Wang Xin Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 429,90

3 meter planke syngroan[bewurkje seksje | edit source]

Manlju
# Dûkers Lân Punten
Goud Wang Feng
Qin Kai
Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 469,08
Sulver Dmitri Sautin
Juri Kunakow
Flagge fan Ruslân RUS 421,98
Brûns Illja Kwascha
Oleksiy Prygorow
Flagge fan Oekraïne UKR 415,05
Froulju
# Dûkers Lân Punten
Goud Guo Jingjing
Wu Minxia
Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 343,50
Sulver Julija Pachalina
Anastassija Posdnjakowa
Flagge fan Ruslân RUS 323,61
Brûns Ditte Kotzian
Heike Fischer
Flagge fan Dútslân GER 318,90

10 meter toer syngroan[bewurkje seksje | edit source]

Manlju
# Dûkers Lân Punten
Goud Lin Yue
Huo Liang
Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 468,18
Sulver Patrick Hausding
Sascha Klein
Flagge fan Dútslân GER 450,42
Brûns Gleb Galperin
Dmitri Dobroskok
Flagge fan Ruslân RUS 445,26
Froulju
# Dûkers Lân Punten
Goud Wang Xin
Chen Ruolin
Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 363,54
Sulver Briony Cole
Melissa Wu
Flagge fan Austraalje AUS 335,16
Brûns Paola Espinosa
Tatiana Ortiz
Flagge fan Meksiko MEX 330,06

Medaljespegel[bewurkje seksje | edit source]

 Plak  Lân NOK Goud Sulver Brûns Totaal
1 Sina Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 7 1 3 11
2 Austraalje Flagge fan Austraalje AUS 1 1 0 2
3 Ruslân Flagge fan Ruslân RUS 0 3 2 5
4 Kanada Flagge fan Kanada CAN 0 2 0 2
5 Dútslân Flagge fan Dútslân GER 0 1 1 2
6 Meksiko Flagge fan Meksiko MEX 0 0 1 1
6 Oekraine Flagge fan Oekraïne UKR 0 0 1 1


Diving pictogram.svg
Keunstdûken op de Olympyske Simmerspullen
Saint Louis 1904 | Londen 1908 | Stokholm 1912 | Antwerpen 1920 | Parys 1924 | Amsterdam 1928 | Los Angeles 1932 | Berlyn 1936 | Londen 1948 | Helsinky 1952 | Melbourne 1956 | Rome 1960 | Tokyo 1964 | Meksiko 1968 | München 1972 | Montreal 1976 | Moskou 1980 | Los Angeles 1984 | Seoul 1988 | Barselona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janêro 2016 |
wizigje


Olympyske Ringen.jpg
Olympyske Simmerspullen 2008
Flag of the People's Republic of China.svg
Atletyk | Baanhurdfytse | Badminton | Basketbal | Berchfytse | Bôgesjitte | Bokse | Dykhurdfytse | Follybal | Fuotbal | Fytskrosse | Gewichtheffe | Gymnastyk | Hânbal | Hokky | Honkbal | Hurdsile | Hynstesport | Judo | Kanofarre | Keunstdûke | Moderne Fiifkamp | Roeie | Sjitsport | Skermje | Softbal | Strânfollybal | Swimme | Syngroanswimme | Taekwondo | Tafeltennis | Triatlon | Tennis | Wetterpolo | Wrakselje |
wizigje