Alpineskye op de Paralympyske Winterspullen 1992

Ut Wikipedy
Jump to navigation Jump to search
De Paralympyske alpinesky lokaasje fan Tignes-Albertville 1992

De Ve Paralympyske Winterspullen waarden yn 1992 hâlden in Tignes-Albertville, Frankryk.

Ôfdaling[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse snelste tiid lân Goud lân Sulver lân Brûns
LW1,3,5/7,9 1:10.43 Flagge fan Dútslân GER Gerd Schoenfelder Flagge fan Frankryk FRA Jean-Luc Jiguet Flagge fan Kanada CAN Jeff Dickson
LW2 1:12.81 Flagge fan de Feriene Steaten USA Greg Mannino Flagge fan Switserlân SUI Juerg Gadient Flagge fan Dútslân GER Alexander Spitz
LW4 1:08.46 Flagge fan Switserlân SUI Hans Burn Flagge fan Switserlân SUI Paul Fournier Flagge fan de Feriene Steaten USA Rik Heid
LW6/8 1:11.04 Flagge fan Eastenryk AUT Meinhard Tatschl Flagge fan Dútslân GER Markus Pfefferle Flagge fan Frankryk FRA Lionel Brun
LW10 1:20.01 Flagge fan de Feriene Steaten USA Chad Colley Flagge fan de Feriene Steaten USA Michael McDougal Flagge fan Grut-Brittanje GBR Matthew Stockford
LW11 1:22.93 Flagge fan de Feriene Steaten USA Jim Martinson Flagge fan de Feriene Steaten USA David Kiley Flagge fan Frankryk FRA Ludovic Rey-Robert

Froulju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse snelste tiid lân Goud lân Sulver lân Brûns
LW2 1:17.85 Flagge fan de Feriene Steaten USA Sarah Billmeier Flagge fan de Feriene Steaten USA Cathy Gentile-Patti Flagge fan de Feriene Steaten USA Roni Sasaki
LW3,4,9 1:10.90 Flagge fan Dútslân GER Reinhild Moeller Flagge fan Eastenryk AUT Barbara Jordan Flagge fan Kanada CAN Lana Spreeman
LW5/7,6/8 1:11.04 Flagge fan de Feriene Steaten USA Nancy Gustafson Flagge fan Kanada CAN Sandra Lynes Flagge fan Kanada CAN Caroline Viau
LW10-11 1:24.08 Flagge fan de Feriene Steaten USA Sarah Will Flagge fan Dútslân GER Gerda Pamler Flagge fan de Feriene Steaten USA Candace Cable

Reuzeslalom[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse snelste tiid lân Goud lân Sulver lân Brûns
B1 4:32.37 Flagge fan de Feriene Steaten USA Greg Evangelatos
B2 2:36.14 Flagge fan Frankryk FRA Stephane Saas Flagge fan Denemark DEN Lars Nielsen Flagge fan Spanje ESP Marcos Manuel Llados
B3 2:34.16 Flagge fan de Feriene Steaten USA Brian Santos Flagge fan Dútslân GER Richard Burt Flagge fan Itaalje ITA Bruno Oberhammer
LW1,3,5/7,9 2:18.84 Flagge fan Dútslân GER Gerd Schoenfelder Flagge fan Dútslân GER Eberhard Seischab Flagge fan Frankryk FRA Jean-Luc Jiguet
LW2 1:11.04 Flagge fan Dútslân GER Alexander Spitz Flagge fan de Feriene Steaten USA Greg Mannino Flagge fan Switserlân SUI Juerg Gadient
LW4 2:09.90 Flagge fan Switserlân SUI Hans Burn Flagge fan de Feriene Steaten USA Rik Heid Flagge fan Eastenryk AUT Wilfried Maetzler
LW6/8 2:12.92 Flagge fan Frankryk FRA Lionel Brun Flagge fan Dútslân GER Markus Pfefferle Flagge fan de Feriene Steaten USA Chris Griffin
LW10 2:59.28 Flagge fan Eastenryk AUT Reinhold Sager Flagge fan de Feriene Steaten USA Chris Waddell Flagge fan Grut-Brittanje GBR Matthew Stockford
LW11 2:41.38 Flagge fan de Feriene Steaten USA David Kiley Flagge fan Switserlân SUI Jacques Blanc Flagge fan Dútslân GER Karl Lotz

Froulju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse snelste tiid lân Goud lân Sulver lân Brûns
B1-3 2:27.00 Flagge fan Eastenryk AUT Elisabeth Dos-Kellner Flagge fan Tsjechoslowakije TCH Katerina Tepla Flagge fan Spanje ESP Magda Amo
LW2 2:22.85 Flagge fan de Feriene Steaten USA Sarah Billmeier Flagge fan de Feriene Steaten USA Cathy Gentile-Patti Flagge fan Frankryk FRA Nadine Laurent
LW3,4,9 2:07.97 Flagge fan Dútslân GER Reinhild Moeller Flagge fan Eastenryk AUT Barbara Jordan Flagge fan Kanada CAN Lana Spreeman
LW5/7,6/8 1:53.43 Flagge fan de Feriene Steaten USA Nancy Gustafson Flagge fan Kanada CAN Sandra Lynes Flagge fan Kanada CAN Caroline Viau
LW10-11 2:36.78 Flagge fan Sweden SWE Marit Ruth Flagge fan de Feriene Steaten USA Shannon Bloedel Flagge fan de Feriene Steaten USA Candace Cable

Slalom[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse snelste tiid lân Goud lân Sulver lân Brûns
LW1,3,5/7,9 1:20.98 Flagge fan Kanada CAN Jeff Dickson Flagge fan Frankryk FRA Jean-Luc Jiguet Flagge fan Frankryk FRA Tristan Mouric
LW2 1:14.11 Flagge fan Austraalje AUS Michael Milton Flagge fan de Feriene Steaten USA Greg Mannino Flagge fan Eastenryk AUT Rainer Bergmann
LW4 1:14.10 Flagge fan Nij-Seelân NZL Patrick Cooper Flagge fan de Feriene Steaten USA Rik Heid Flagge fan Dútslân GER Ewald Vogl
LW6/8 1:16.42 Flagge fan Frankryk FRA Lionel Brun Flagge fan Dútslân GER Markus Pfefferle Flagge fan de Feriene Steaten USA Reed Robinson
LW10 1:58.33 Flagge fan Eastenryk AUT Reinhold Sager Flagge fan de Feriene Steaten USA Chris Waddell Flagge fan de Feriene Steaten USA Michael McDougal
LW11 1:45.72 Flagge fan Switserlân SUI Jacques Blanc Flagge fan de Feriene Steaten USA David Kiley Flagge fan Austraalje AUS Michael Norton

Froulju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse snelste tiid lân Goud lân Sulver lân Brûns
LW2 1:24.49 Flagge fan Eastenryk AUT Helga Knapp Flagge fan Frankryk FRA Nadine Laurent Flagge fan de Feriene Steaten USA Roni Sasaki
LW3,4,9 1:20.41 Flagge fan Dútslân GER Reinhild Moeller Flagge fan Kanada CAN Lana Spreeman Flagge fan Eastenryk AUT Barbara Jordan
LW5/7,6/8 1:10.37 Flagge fan de Feriene Steaten USA Nancy Gustafson Flagge fan Sweden SWE Maria Sund Flagge fan Tsjechoslowakije TCH Marcela Misunova
LW10-11 2:03.83 Flagge fan Dútslân GER Gerda Pamler Flagge fan de Feriene Steaten USA Candace Cable Flagge fan Japan JPN Toshiko Gouno

Super G[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse snelste tiid lân Goud lân Sulver lân Brûns
B1 2:43.87 Flagge fan Eastenryk AUT Bruno Kuehne Flagge fan de Feriene Steaten USA Greg Evangelatos Flagge fan Sweden SWE Mats Linder
B2 1:28.32 Flagge fan Frankryk FRA Stephane Saas Flagge fan Spanje ESP Manuel Buendia Flagge fan Eastenryk AUT Odo Habermann
B3 1:30.25 Flagge fan de Feriene Steaten USA Brian Santos Flagge fan Itaalje ITA Bruno Oberhammer Flagge fan Grut-Brittanje GBR Richard Burt
LW1,3,5/7,9 1:23.05 Flagge fan Dútslân GER Gerd Schoenfelder Flagge fan Frankryk FRA Jean-Luc Jiguet Flagge fan Kanada CAN Jeff Dickson
LW2 1:22.35 Flagge fan de Feriene Steaten USA Greg Mannino Flagge fan Austraalje AUS Michael Milton Flagge fan Dútslân GER Alexander Spitz
LW4 1:18.78 Flagge fan Nij-Seelân NZL Patrick Cooper Flagge fan de Feriene Steaten USA Rik Heid Flagge fan Switserlân SUI Hans Burn
LW6/8 1:16.74 Flagge fan Eastenryk AUT Meinhard Tatschl Flagge fan Dútslân GER Frank Pfortmueller Flagge fan Dútslân GER Markus Pfefferle
LW10 1:37.46 Flagge fan de Feriene Steaten USA Chad Colley Flagge fan Switserlân SUI Bruno Fallet Flagge fan Grut-Brittanje GBR Matthew Stockford
LW11 1:36.00 Flagge fan de Feriene Steaten USA David Kiley Flagge fan Switserlân SUI Jacques Blanc Flagge fan Austraalje AUS David Munk

Froulju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse snelste tiid lân Goud lân Sulver lân Brûns
B1-3 1:23.98 Flagge fan Eastenryk AUT Elisabeth Dos-Kellner Flagge fan Tsjechoslowakije TCH Katerina Tepla Flagge fan Eastenryk AUT Andrea Piribauer
LW2 1:20.98 Flagge fan de Feriene Steaten USA Roni Sasaki Flagge fan de Feriene Steaten USA Sarah Billmeier Flagge fan Eastenryk AUT Helga Knapp
LW3,4,9 1:12.41 Flagge fan Dútslân GER Reinhild Moeller Flagge fan Kanada CAN Lana Spreeman Flagge fan Noarwegen NOR Renate Hjortland
LW5/7,6/8 1:17.70 Flagge fan Kanada CAN Caroline Viau Flagge fan Tsjechoslowakije TCH Marcela Misunova Flagge fan Dútslân GER Dagmar Vollmer
LW10-11 1:27.66 Flagge fan de Feriene Steaten USA Sarah Will Flagge fan Dútslân GER Gerda Pamler Flagge fan Japan JPN Toshiko Gouno

Dielnimmende Lannen Alpineskye 1992[bewurkje seksje | boarne bewurkje]


Sjoch ek[bewurkje seksje | boarne bewurkje]


Alpine skiing pictogram.svg
Alpineskye op de Paralympyske Winterspullen
Örnsköldsvik 1976 | Geilo 1980 | Innsbruck 1984 | Innsbruck 1988 | Tignes-Albertville 1992 | Lillehammer 1994 | Nagano 1998 | Salt Lake City 2002 | Turyn 2006 | Fankoever 2010 | Sotsjy 2014 |
wizigje


IPC logo (2004).svg
Paralympyske Winterspullen 1992
Flag of France.svg
Alpineskye | Biatlon | Skyrinne |
wizigje