Skermjen op de Paralympyske Simmerspullen 2000

Ut Wikipedy
Jump to navigation Jump to search

De XIe Paralympyske Simmerspullen waarden yn 2000 te Sydney yn Austraalje hâlden.

Manlju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Floret[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Team[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Plak Lân
1 Flag of France.svg Frankryk
2 Flag of Germany.svg Dútslân
3 Flag of Hong Kong.svg Hongkong

Yndividueel[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
A Flagge fan Poalen POL Dariusz Pender Flagge fan Dútslân GER Udo Schwarz Flagge fan Itaalje ITA Alberto Pellegrini
B Flagge fan Frankryk FRA Jean Rosier Flagge fan Hongkong HKG Ting Ching Chung Flagge fan Spanje ESP Daniel Lamata

Degen[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Team[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Plak Lân
1 Flag of Hong Kong.svg Hongkong
2 Flag of Poland.svg Poalen
3 Flagge fan Itaalje ITA

Yndividueel[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
A Flagge fan Hongkong HKG Ying Ki Fung Flagge fan Itaalje ITA Alberto Pellegrini Flagge fan Frankryk FRA Robert Citerne
B Flagge fan Hongkong HKG Charn Hung Hui Flagge fan Hongkong HKG Ting Ching Chung Flagge fan Hongarije HUN Pal Szekeres

Sabel[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Team[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Plak Lân
1 Flag of France.svg Frankryk
2 Flag of Poland.svg Poalen
3 Flag of Hong Kong.svg Hongkong

Yndividueel[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
A Flagge fan Hongkong HKG Ying Ki Fung Flagge fan Frankryk FRA Cyril More Flagge fan Dútslân GER Wolfgang Kempf
B Flagge fan Poalen POL Robert Wysmierski Flagge fan Poalen POL Piotr Czop Flagge fan Frankryk FRA Pascal Durand


Froulju[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Floret[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Team[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Plak Lân
1 Flag of Poland.svg Poalen
2 Flag of Germany.svg Dútslân
3 Flag of France.svg Frankryk

Yndividueel[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
A Flagge fan Poalen POL Jadwiga Polasik Flagge fan Dútslân GER Silke Schwarz Flagge fan Hongarije HUN Zsuzsanna Krajnyak
B Flagge fan Poalen POL Marta Wyrzykowska Flagge fan Hongarije HUN Judit Palfi Flagge fan Dútslân GER Esther Weber-Kranz

Degen[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Team[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Plak Lân
1 Flag of Poland.svg Poalen
2 Flag of France.svg Frankryk
3 Flag of Germany.svg Dútslân

Yndividueel[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Klasse Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
A Flagge fan Frankryk FRA Patricia Picot Flagge fan Poalen POL Agnieszka Rozkres Flagge fan Hongarije HUN Zsuzsanna Krajnyak
B Flagge fan Poalen POL Marta Wyrzykowska Flagge fan Dútslân GER Esther Weber-Kranz Flagge fan Frankryk FRA Murielle van de Cappelle

Sjoch ek[bewurkje seksje | boarne bewurkje]


Wheelchair fencing - Paralympic pictogram.svg
Skermje op de Paralympyske Simmerspullen
Rome 1960 | Tokio 1964 | Tel Aviv 1968 | Heidelberch 1972 | Toronto 1976 | Arnhim 1980 | New York & Stoke Mandeville 1984 | Seoul 1988 | Barselona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janêro 2016 |
wizigje


IPC logo (2004).svg
Paralympyske Simmerspullen 2000
Flag of Australia.svg
Atletyk | Bankdrukke | Basketbal | Boccia | Bôgesjitte | CP-fuotbal | Follybal | Goalball | Hurdfytse | Hurdsile | Hynstesport | Judo | Rugby | Skermje | Sjitsport | Swimme | Tafeltennis | Tennis |
wizig