Roeie op de Olympyske Simmerspullen 2004

Ut Wikipedy
Gean nei: navigaasje, sykje
It roeistadion fan de Olympyske Simmerspullen 2004 yn Atene

De Olympyske Simmerspullen 2004, ek wol de XXVIIIe Olympiade neamd, waarden yn 2004 hâlden yn Atene, de haadstêd fan Grikelân. It roeien hie plak yn yn it Schinias Olympic Rowing and Canoeing Centre.

Utslaggen[bewurkje seksje | edit source]

Skif[bewurkje seksje | edit source]

Manlju
# Roeier Lân Tiid
Goud Olaf Tufte Flagge fan Noarwegen NOR 6:49.30
Sulver Jüri Jaanson Flagge fan Estlân EST 6:51.42
Brûns Ivo Janakijev Flagge fan Bulgarije BUL 6:52.80
Froulju
# Roeier Lân Tiid
Goud Katrin Rutschow-Stomporowski Flagge fan Dútslân GER 7:18.12
Sulver Jekaterina Karsten Flagge fan Wyt-Ruslân BLR 7:22.04
Brûns Roemjana Nejkova Flagge fan Bulgarije BUL 7:23.10

Dûbbeldtwa[bewurkje seksje | edit source]

Manlju
# Roeier Lân Tiid
Goud Sébastien Vieilledent
Adrien Hardy
Flagge fan Frankryk FRA 6:29.00
Sulver Luka Špik
Iztok Čop
Flagge fan Sloveenje SLO 6:31.72
Brûns Rossano Galtarossa
Alessio Sartori
Flagge fan Itaalje ITA 6:32.93
Froulju
# Roeier Lân Tiid
Goud Georgina Evers-Swindell
Caroline Evers-Swindell
Flagge fan Nij-Seelân NZL 7:01.79
Sulver Peggy Waleska
Britta Oppelt
Flagge fan Dútslân GER 7:02.78
Brûns Sarah Winckless
Elise Laverick
Flagge fan Grut-Brittanje GBR 7:07.58

Lichte Dûbbeldtwa[bewurkje seksje | edit source]

Manlju
# Roeier Lân Tiid
Goud Tomasz Kucharski
Robert Sycz
Flagge fan Poalen POL 6:20.93
Sulver Frédéric Dufour
Pascal Touron
Flagge fan Frankryk FRA 6:21.46
Brûns Vasileios Polymeros
Nikolaos Skiathitis
Flagge fan Grikelân GRE 6:23.23
Froulju
# Roeier Lân Tiid
Goud Constanţa Burcică
Angela Alupei
Flagge fan Roemeenje ROU 6:56.05
Sulver Daniela Reimer
Claudia Blasberg
Flagge fan Dútslân GER 6:57.33
Brûns Kirsten van der Kolk
Marit van Eupen
Flagge fan Nederlân NED 6:58.54

Twa sûnder Stjoerman[bewurkje seksje | edit source]

Manlju
# Roeier Lân Tiid
Goud Drew Ginn
James Tomkins
Flagge fan Austraalje AUS 6:30.76
Sulver Siniša Skelin
Nikša Skelin
Flagge fan Tsjechje CZE 6:32.64
Brûns Donovan Cech
Ramon di Clemente
Flagge fan Súd-Afrika RSA 6:33.40
Froulju
# Roeier Lân Tiid
Goud Georgeta Damian
Viorica Susanu
Flagge fan Roemeenje ROU 7:06.55
Sulver Katherine Grainger
Cath Bishop
Flagge fan Grut-Brittanje GBR 7:08.66
Brûns Joelia Bitsjik
Natalja Gelach
Flagge fan Wyt-Ruslân BLR 7:09.86

Dûbeldfjouwer[bewurkje seksje | edit source]

Manlju
# Roeier Lân Tiid
Goud Sergej Fedorovstev
Igor Kravtsov
Aleksei Svirin
Nikolai Spinev
Flagge fan Ruslân RUS 5:56.85
Sulver David Kopřiva
Tomáš Karas
Jakub Hanák
David Jirka
Flagge fan Tsjechje CZE 5:57.43
Brûns Sergej Grin
Sergej Biloesjtsjenko
Oleg Lykov
Leonid Sjaposjnikov
Flagge fan Oekraïne UKR 5:58.87
Froulju
# Roeier Lân Tiid
Goud Kathrin Boron
Meike Evers
Manuela Lutze
Kerstin Kowalski
Flagge fan Dútslân GER 6:29.29
Sulver Alison Mowbray
Debbie Flood
Frances Houghton
Rebecca Romero
Flagge fan Grut-Brittanje GBR 6:31.26
Brûns Dana Faletic
Rebecca Sattin
Kerry Hore
Amber Bradley
Flagge fan Austraalje AUS 6:34.73

Acht[bewurkje seksje | edit source]

Manlju
# Roeier Lân Tiid
Goud Jason Read
Wyatt Allen
Chris Ahrens
Joseph Hansen
Matt Deakin
Dan Beery
Beau Hoopman
Bryan Volpenhein
Pete Cipollone (stjoerman)
Flagge fan de Feriene Steaten USA 5:42.48
Sulver Matthijs Vellenga
Gijs Vermeulen
Jan-Willem Gabriëls
Daniël Mensch
Geert-Jan Derksen
Gerritjan Eggenkamp
Diederik Simon
Michiel Bartman
Chun Wei Cheung (stjoerman)
Flagge fan Nederlân NED 5:43.75
Brûns Stefan Szczurowski
Stuart Reside
Stuart Welch
James Stewart
Geoff Stewart
Boden Hanson
Mike McKay
Steve Stewart
Michael Toon (stjoerman)
Flagge fan Austraalje AUS 5:45.38
Froulju
# Roeier Lân Tiid
Goud Rodica Florea
Viorica Susanu
Aurica Bărăscu
Ioana Papuc
Liliana Gafencu
Elisabeta Lipă
Georgeta Damian
Doina Ignat
Elena Georgescu (stjoerfrou)
Flagge fan Roemeenje ROU 6:17.70
Sulver Kate Johnson
Samantha Magee
Megan Dirkmaat
Alison Cox
Caryn Davies
Laurel Korholz
Anna Mickelson
Lianne Nelson
Mary Whipple (stjoerfrou)
Flagge fan de Feriene Steaten USA 6:19.56
Brûns Froukje Wegman
Marlies Smulders
Nienke Hommes
Hurnet Dekkers
Annemarieke van Rumpt
Annemiek de Haan
Sarah Siegelaar
Helen Tanger
Ester Workel (stjoerfrou)
Flagge fan Nederlân NED 6:19.85

Fjouwer sûnder Stjoerman[bewurkje seksje | edit source]

Manlju
# Roeier Lân Tiid
Goud Steve Williams
James Cracknell
Edward Coode
Matthew Pinsent
Flagge fan Grut-Brittanje GBR 6:06.98
Sulver Cameron Baerg
Thomas Herschmiller
Jake Wetzel
Barney Williams
Flagge fan Kanada CAN 6:07.06
Brûns Lorenzo Porzio
Dario Dentale
Luca Agamemnoni
Raffaello Leonardo
Flagge fan Itaalje ITA 6:10.41

Lichte Fjouwer sûnder Stjoerman[bewurkje seksje | edit source]

Manlju
# Roeier Lân Tiid
Goud Thor Kristensen
Thomas Ebert
Stephan Mølvig
Eskild Ebbesen
Flagge fan Denemark DEN 5:56.85
Sulver Glen Loftus
Anthony Edwards
Ben Cureton
Simon Burgess
Flagge fan Austraalje AUS 5:57.43
Brûns Lorenzo Bertini
Catello Amarante
Salvatore Amitrano
Bruno Mascarenhas
Flagge fan Itaalje ITA 5:58.87

Medaljespegel[bewurkje seksje | edit source]

De top sân fan lannen dy't by it roeien medaljes wûn ha tidens de Olympyske Simmerspullen 2008.

 Plak  Lân NOK Goud Sulver Brûns Totaal
1 Roemeenje Flagge fan Roemeenje ROU 3 0 0 3
2 Dútslân Flagge fan Dútslân GER 2 2 0 4
3 Grut-Brittanje Flagge fan Grut-Brittanje GBR 1 2 1 4
4 Austraalje Flagge fan Austraalje AUS 1 1 2 4
5 Frankryk Flagge fan Frankryk FRA 1 1 0 2
Feriene Steaten Flagge fan de Feriene Steaten USA 1 1 0 2
7 Denemark Flagge fan Denemark DEN 1 0 0 1
Nij-Seelân Flagge fan Nij-Seelân NZL 1 0 0 1
Noarwegen Flagge fan Noarwegen NOR 1 0 0 1
Poalen Flagge fan Poalen POL 1 0 0 1
| Ruslân Flagge fan Ruslân RUS 1 0 0 1


Rowing pictogram.svg
Roeie op de Olympyske Simmerspullen
Parys 1900 | Saint Louis 1904 | Londen 1908 | Stokholm 1912 | Antwerpen 1920 | Parys 1924 | Amsterdam 1928 | Los Angeles 1932 | Berlyn 1936 | Londen 1948 | Helsinky 1952 | Melbourne 1956 | Rome 1960 | Tokyo 1964 | Meksiko 1968 | München 1972 | Montreal 1976 | Moskou 1980 | Los Angeles 1984 | Seoul 1988 | Barselona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janêro 2016 |
wizigje


Olympyske Ringen.jpg
Olympyske Simmerspullen 2004
Flag of Greece.svg
Atletyk | Baanhurdfytse | Badminton | Basketbal | Berchfytse | Bôgesjitte | Bokse | Dykhurdfytse | Follybal | Fuotbal | Gewichtheffe | Gymnastyk | Hânbal | Hokky | Honkbal | Hurdsile | Hynstesport | Judo | Kanofarre | Keunstdûke | Moderne Fiifkamp | Roeie | Sjitsport | Skermje | Softbal | Strânfollybal | Swimme | Syngroanswimme | Taekwondo | Tafeltennis | Tennis | Triatlon | Wetterpolo | Wrakselje |
wizigje