Alpineskye op de Paralympyske Winterspullen 2014

Ut Wikipedy
Jump to navigation Jump to search
De Paralympyske alpinesky lokaasje fan Sotsjy 2014

De Xe Paralympyske Winterspullen wiene fan 7 oant en mei 16 maart 2014 yn It Russyske Sotsjy.

Utslaggen[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Sittend[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Ôfdaling[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân Tiid
Goud Akira Kano Flagge fan Japan JPN 1:23.80
Sulver Josh Dueck Flagge fan Kanada CAN 1:24.19
Brûns Takeshi Suzuki Flagge fan Japan JPN 1:24.75
Froulju
# Skyer Lân Tiid
Goud Anna Schaffelhuber Flagge fan Dútslân GER 1:35.55
Sulver Alana Nichols Flagge fan de Feriene Steaten USA 1:35.69
Brûns Laurie Stephens Flagge fan de Feriene Steaten USA 1:36.94

Super G[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân Tiid
Goud Akira Kano Flagge fan Japan JPN 1:19.51
Sulver Taiki Morii Flagge fan Japan JPN 1:21.60
Brûns Caleb Brousseau Flagge fan Kanada CAN 1:22.05
Froulju
# Skyer Lân Tiid
Goud Anna Schaffelhuber Flagge fan Dútslân GER 1:29.11
Sulver Claudia Loesch Flagge fan Eastenryk AUT 1:31.20
Brûns Laurie Stephens Flagge fan de Feriene Steaten USA 1:32.09

Reuzeslalom[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân Tiid
Goud Christoph Kunz Flagge fan Switserlân SUI 2:32.73
Sulver Corey Peters Flagge fan Nij-Seelân NZL 2:33.20
Brûns Roman Rabl Flagge fan Eastenryk AUT 2:33.31
Froulju
# Skyer Lân Tiid
Goud Anna Schaffelhuber Flagge fan Dútslân GER 2:51.26
Sulver Claudia Loesch Flagge fan Eastenryk AUT 2:55.91
Brûns Anna-Lena Forster Flagge fan Dútslân GER 2:59.33

Slalom[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân Tiid
Goud Takeshi Suzuki Flagge fan Japan JPN 1:53.78
Sulver Philipp Bonadimann Flagge fan Eastenryk AUT 1:56.46
Brûns Roman Rabl Flagge fan Eastenryk AUT 1:56.64
Froulju
# Skyer Lân Tiid
Goud Anna Schaffelhuber Flagge fan Dútslân GER 2:09.93
Sulver Anna-Lena Forster Flagge fan Dútslân GER 2:14.35
Brûns Kimberly Joines Flagge fan Kanada CAN 2:15.16

Super-Kombinaasje[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân super-G slalom Tiid
Goud Josh Dueck Flagge fan Kanada CAN 59.93 1:18.27 2:18.20
Sulver Heath Calhoun Flagge fan de Feriene Steaten USA 59.66 1:19.43 2:19.09
Brûns Roman Rabl Flagge fan Eastenryk AUT 58.71 1:21.49 2:20.20
Froulju
# Skyer Lân super-G slalom Tiid
Goud Anna Schaffelhuber Flagge fan Dútslân GER 1:00.73 1:32.57 2:33.30
Sulver Anna-Lena Forster Flagge fan Dútslân GER 1:01.04 1:37.92 2:38.96

*By de Froulju waard der gjin brûnzen medalje útrikt trochdat de oare dielnimsters de finish net wisten te beheljen.

Fisueel Beheind[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Ôfdaling[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân Tiid
Goud Yon Santacana Maiztegui Flagge fan Spanje ESP 1:21.76
Sulver Miroslav Haraus Flagge fan Slowakije SVK 1:22.01
Brûns Mac Marcoux Flagge fan Kanada CAN 1:23.02
Froulju
# Skyer Lân Tiid
Goud Henrieta Farkasova Flagge fan Slowakije SVK 1:31.55
Sulver Jade Etherington Flagge fan Grut-Brittanje GBR 1:34.28
Brûns Aleksandra Frantceva] Flagge fan Ruslân RUS 1:35.78

Super G[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân Tiid
Goud Jakub Krako Flagge fan Slowakije SVK 1:20.58
Sulver Mark Bathum Flagge fan de Feriene Steaten USA 1:20.71
Brûns Mac Marcoux Flagge fan Kanada CAN 1:20.77
Froulju
# Skyer Lân Tiid
Goud Kelly Gallagher Flagge fan Grut-Brittanje GBR 1:28.72
Sulver Aleksandra Frantceva Flagge fan Ruslân RUS 1:28.94
Brûns Jade Etherington Flagge fan Grut-Brittanje GBR 1:29.76

Reuzeslalom[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân Tiid
Goud Mac Marcoux Flagge fan Kanada CAN 2:29.62
Sulver Jakub Krako Flagge fan Slowakije SVK 2:31.66
Brûns Valerii Redkozubov Flagge fan Ruslân RUS 2:33.57
Froulju
# Skyer Lân Tiid
Goud Henrieta Farkasova Flagge fan Slowakije SVK 2:48.63
Sulver Aleksandra Frantceva Flagge fan Ruslân RUS 2:54.91
Brûns Jessica Gallagher Flagge fan Austraalje AUS 3:02.11

Slalom[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân Tiid
Goud Valerii Redkozubov Flagge fan Ruslân RUS 1:43.21
Sulver Yon Santacana Maiztegui Flagge fan Spanje ESP 1:46.82
Brûns Chris Williamson Flagge fan Kanada CAN 1:48.61
Froulju
# Skyer Lân Tiid
Goud Aleksandra Frantceva Flagge fan Ruslân RUS 2:01.24
Sulver Jade Etherington Flagge fan Grut-Brittanje GBR 2:01.89
Brûns Henrieta Farkasova Flagge fan Slowakije SVK 2:02.94

Super-Kombinaasje[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân super-G slalom Tiid
Goud Valerii Redkozubov Flagge fan Ruslân RUS 50.60 1:25.27 2:15.87
Sulver Mark Bathum Flagge fan de Feriene Steaten USA 59.92 1:17.46 2:17.38
Brûns Gabriel Juan Gorce Yepes Flagge fan Spanje ESP 56.22 1:24.14 2:20.36
Froulju
# Skyer Lân super-G slalom Tiid
Goud Aleksandra Frantceva Flagge fan Ruslân RUS 58.68 1:29.07 2:27.75
Sulver Jade Etherington Flagge fan Grut-Brittanje GBR 1:01.80 1:26.58 2:28.38
Brûns Danelle Umstead Flagge fan de Feriene Steaten USA 1:08.48 1:33.61 2:42.09

Steand[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Ôfdaling[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân Tiid
Goud Markus Salcher Flagge fan Eastenryk AUT 1:24.35
Sulver Alexey Bugaev Flagge fan Ruslân RUS 1:24.41
Brûns Vincent Gauthier-Manuel Flagge fan Frankryk FRA 1:25.30
Froulju
# Skyer Lân Tiid
Goud Marie Bochet Flagge fan Frankryk FRA 1:30.72
Sulver Inga Medvedeva Flagge fan Ruslân RUS 1:32.19
Brûns Allison Jones Flagge fan de Feriene Steaten USA 1:34.09

Super G[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân Tiid
Goud Markus Salcher Flagge fan Eastenryk AUT 1:20.92
Sulver Matthias Lanzinger Flagge fan Eastenryk AUT 1:21.33
Brûns Alexey Bugaev Flagge fan Ruslân RUS 1:22.30
Froulju
# Skyer Lân Tiid
Goud Marie Bochet Flagge fan Frankryk FRA 1:24.20
Sulver Solene Jambaque Flagge fan Frankryk FRA 1:26.20
Brûns Stephanie Jallen Flagge fan de Feriene Steaten USA 1:30.14

Reuzeslalom[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân Tiid
Goud Vincent Gauthier-Manuel Flagge fan Frankryk FRA 2:25.87
Sulver Alexey Bugaev Flagge fan Ruslân RUS 2:27.87
Brûns Markus Salcher Flagge fan Eastenryk AUT 2:28.14
Froulju
# Skyer Lân Tiid
Goud Marie Bochet Flagge fan Frankryk FRA 2:38.84
Sulver Andrea Rothfuss Flagge fan Dútslân GER 2:39.70
Brûns Solene Jambaque Flagge fan Frankryk FRA 2:46.81

Slalom[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân Tiid
Goud Alexey Bugaev Flagge fan Ruslân RUS 1:38.97
Sulver Vincent Gauthier-Manuel Flagge fan Frankryk FRA 1:40.24
Brûns Alexander Alyabyev Flagge fan Ruslân RUS 1:40.74
Froulju
# Skyer Lân Tiid
Goud Andrea Rothfuss Flagge fan Dútslân GER 1:59.85
Sulver Inga Medvedeva Flagge fan Ruslân RUS 2:06.70
Brûns Petra Smarzova Flagge fan Slowakije SVK 2:06.91

Super-Kombinaasje[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

Manlju
# Skyer Lân super-G slalom Tiid
Goud Alexey Bugaev Flagge fan Ruslân RUS 50.30 1:19.42 2:09.72
Sulver Matthias Lanzinger Flagge fan Eastenryk AUT 52.43 1:18.39 2:10.82
Brûns Toby Kane Flagge fan Austraalje AUS 53.52 1:20.62 2:14.14
Froulju
# Skyer Lân super-G slalom Tiid
Goud Marie Bochet Flagge fan Frankryk FRA 53.48 1:24.91 2:18.39
Sulver Andrea Rothfuss Flagge fan Dútslân GER 55.86 1:26.88 2:22.74
Brûns Stephanie Jallen Flagge fan de Feriene Steaten USA 57.98 1:25.15 2:23.13

Medaljespegel[bewurkje seksje | boarne bewurkje]

De top-7 fan lannen dy't by it alpineskyen medaljes wûn ha tidens de Paralympyske Winterspullen fan 2014.

 Plak  Lân NOK Goud Sulver Brûns Totaal
1 Ruslân Flagge fan Ruslân RUS 6 6 4 16
2 Dútslân Flagge fan Dútslân GER 6 4 1 11
3 Frankryk Flagge fan Frankryk FRA 5 3 2 10
4 Slowakije Flagge fan Slowakije SVK 3 2 2 7
5 Japan Flagge fan Japan JPN 3 1 1 5
6 Eastenryk Flagge fan Eastenryk AUT 2 5 4 11
7 Kanada Flagge fan Kanada CAN 2 1 5 8
8 Feriene Steaten Flagge fan de Feriene Steaten USA 1 5 8 14
9 Grut Britanje Flagge fan Grut-Brittanje GBR 1 3 1 5
10 Spanje Flagge fan Spanje ESP 1 1 1 3

Sjoch ek[bewurkje seksje | boarne bewurkje]


Alpine skiing pictogram.svg
Alpineskye op de Paralympyske Winterspullen
Örnsköldsvik 1976 | Geilo 1980 | Innsbruck 1984 | Innsbruck 1988 | Tignes-Albertville 1992 | Lillehammer 1994 | Nagano 1998 | Salt Lake City 2002 | Turyn 2006 | Fankoever 2010 | Sotsjy 2014 |
wizigje


IPC logo (2004).svg
Paralympyske Winterspullen 2014
Flag of Russia.svg
Alpineskyen | Biatlon | Rolstoelcurling |Skyrinnen | Slidehockey | Snowboarden |
wizigje