Dykhurdfytse op de Paralympyske Simmerspullen 2012

Ut Wikipedy
Gean nei: navigaasje, sykje
De Paralympyske Hurdfyts lokaasje fan Londen 2012

De XIVe Paralympyske Simmerspullen sille fan 29 augustus oant en mei 9 septimber 2012 hâlden wurde yn Londen, wêr ek dat jier de Olympyske Simmerspullen hâlden wurde. It hurdfytsen wurdt hâlden op it Brands Hatch Circuit.

Manlju[bewurkje seksje | edit source]

Tandem[bewurkje seksje | edit source]

Klasse ûnderdiel Tiid Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
B Dykwedstriid 2:26:52 Flagge fan Itaalje ITA Ivano Pizzi
Lucca Pizzi
Flagge fan Poalen POL Krzysztof Kosikowski
Artur Korc
Flagge fan Slowakije SVK Vladislav Janovjak
Robert Mitosinka
B Tiidrit 30:48.25 Flagge fan Spanje ESP Christian Venge
David Llaurado Caldero
Flagge fan Itaalje ITA Ivano Pizzi
Lucca Pizzi
Flagge fan Ierlân IRL James Brown
Damien Shaw

Twatsjillers[bewurkje seksje | edit source]

Klasse ûnderdiel Tiid Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
C1-3 Dykwedstrijd 1:42:51 Flagge fan Itaalje ITA Roberto Bargna Flagge fan Dútslân GER Steffen Warias Flagge fan Austraalje AUS David Nicholas
C4-5 Dykwedstrijd 1:55:38 Flagge fan Oekraïne UKR Yegor Dementyev Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Xinyang Liu Flagge fan Itaalje ITA Michele Pittacolo
C1 Tiidrit 25:16.43 Flagge fan Dútslân GER Michael Teuber Flagge fan Grut-Brittanje GBR Mark Colbourne Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Zhang Yu Li
C2 Tiidrit 24:35.12 Flagge fan Dútslân GER Tobias Graf Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Guihua Liang Flagge fan Spanje ESP Maurice Eckhard Tio
C3 Tiidrit 23:22.13 Flagge fan Austraalje AUS David Nicholas Flagge fan Austraalje AUS David Nicholas Flagge fan Japan JPN Masaki Fujita
C4 Tiidrit 32:59.92 Flagge fan Tsjechje CZE Jiri Jezek Flagge fan Roemeenje ROU Carol-Eduard Novak Flagge fan Tsjechje CZE Jiri Bouska
C5 Tiidrit 32:12.98 Flagge fan Oekraïne UKR Yegor Dementyev Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Xinyang Liu Flagge fan Austraalje AUS Michael Gallagher

Hânfytsers[bewurkje seksje | edit source]

Klasse ûnderdiel Tiid Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
H 1 Dykwedstrijd 1:53:09 Flagge fan Ierlân IRL Mark Rohan Flagge fan Switserlân SUI Tobias Fankhauser Flagge fan Eastenryk AUT Wolfgang Schattauer
H 2 Dykwedstrijd 1:37:55 Flagge fan Eastenryk AUT Walter Ablinger Flagge fan Switserlân SUI Jean-Marc Berset Flagge fan Itaalje ITA Vittorio Podesta
H 3 Dykwedstrijd 1:50:05 Flagge fan Poalen POL Rafal Wilk Flagge fan Dútslân GER Vico Merklein Flagge fan Frankryk FRA Joel Jeannot
H 4 Dykwedstrijd 2:00:32 Flagge fan Itaalje ITA Alessandro Zanardi Flagge fan Súd-Afrika RSA Ernst van Dyk Flagge fan Belgje BEL Wim Decleir
H 1 Tiidrit 35:41.54 Flagge fan Ierlân IRL Mark Rohan Flagge fan Israel  ISR Koby Lion Flagge fan Eastenryk AUT Wolfgang Schattauer
H 2 Tiidrit 26:52.39 Flagge fan Switserlân SUI Heinz Frei Flagge fan Eastenryk AUT Walter Ablinger Flagge fan Itaalje ITA Vittorio Podesta
H 3 Tiidrit 25:24.17 Flagge fan Poalen POL Rafal Wilk Flagge fan Austraalje AUS Nigel Barley Flagge fan Dútslân GER Bernd Jeffre
H 4 Tiidrit 24:50.22 Flagge fan Itaalje ITA Alessandro Zanardi Flagge fan Dútslân GER Norbert Mosandl Flagge fan de Feriene Steaten USA Oscar Sanchez

Froulju[bewurkje seksje | edit source]

Tandem[bewurkje seksje | edit source]

Klasse ûnderdiel Tiid Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
B Dykwedstriid 2:08:26 Flagge fan Kanada CAN Robbi Weldon
Lyne Bessette
Flagge fan Spanje ESP Josefa Benitez Guzman
Maria Noriega
Flagge fan Nederlân NED Kathrin Goeken
Kim van Dijk
B Tiidrit 35:02.73 Flagge fan Nederlân NED Kathrin Goeken
Kim van Dijk
Flagge fan Nij-Seelân NZL Phillipa Gray
Laura Thompson
Flagge fan Ierlân IRL Catherine Walsh
Francine Meehan

Twatsjillers[bewurkje seksje | edit source]

Klasse ûnderdiel Tiid Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
C 1-3 Tiidrit 26:58.54 Flagge fan de Feriene Steaten USA Allison Jones Flagge fan Tsjechje CZE Tereza Diepoldova Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Sini Zeng
C 4 Tiidrit 26:04.39 Flagge fan de Feriene Steaten USA Megan Fisher Flagge fan Austraalje AUS Susan Powell Flagge fan Kanada CAN Marie-Claude Molnar
C 5 Tiidrit 22:40.66 Flagge fan Grut-Brittanje GBR Sarah Storey Flagge fan Poalen POL Anna Harkowska Flagge fan de Feriene Steaten USA Kelly Crowley
C 1-3 Dykwedstriid 1:29:02 Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN Sini Zeng Flagge fan Dútslân GER Denise Schindler Flagge fan de Feriene Steaten USA Allison Jones
C 4-5 Dykwedstriid 1:40:36 Flagge fan Grut-Brittanje GBR Sarah Storey Flagge fan Poalen POL Anna Harkowska Flagge fan de Feriene Steaten USA Kelly Crowley

Hânfytsers[bewurkje seksje | edit source]

Klasse ûnderdiel Tiid Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
H 1-3 Dykwedstrijd 1:41:34 Flagge fan de Feriene Steaten USA Marianna Davis Flagge fan de Feriene Steaten USA Monica Bascio Flagge fan Grut-Brittanje GBR Rachel Morris
H 4 Dykwedstrijd 1:31:05 Flagge fan Dútslân GER Andrea Eskau Flagge fan Nederlân NED Laura de Vaan Flagge fan Dútslân GER Dorothee Vieth
H 1-2 Tiidrit 31:06.39 Flagge fan de Feriene Steaten USA Marianna Davis Flagge fan Grut-Brittanje GBR Karen Darke Flagge fan Switserlân SUI Ursula Schwaller
H 3 Tiidrit 33:21.61 Flagge fan Switserlân SUI Sandra Graf Flagge fan de Feriene Steaten USA Monica Bascio Flagge fan Ruslân RUS Svetlana Moshkovich
H 4 Tiidrit 28:18.09 Flagge fan Dútslân GER Andrea Eskau Flagge fan Dútslân GER Dorothee Vieth Flagge fan Nederlân NED Laura de Vaan

Mingd[bewurkje seksje | edit source]

Hânfytsers[bewurkje seksje | edit source]

H1-4 Estafette[bewurkje seksje | edit source]

Rank Lân Tiid
1 Flag of the United States.svg Feriene Steaten 30:07
2 Flag of Italy.svg Itaalje 30:50
3 Flag of Switzerland.svg Switserlân 30:58

Trijetsjillers[bewurkje seksje | edit source]

Klasse ûnderdiel Tiid Lân Goud Lân Sulver Lân Brûns
T1-2 Dykwedstriid 45:17 Flagge fan Grut-Brittanje GBR David Stone Flagge fan Itaalje ITA Giorgio Farroni Flagge fan Tsjechje CZE David Vondracek
T1-2 Tiidrit 13:50.54 Flagge fan Austraalje AUS Carol Cooke Flagge fan Dútslân GER Hans-Peter Durst Flagge fan Grut-Brittanje GBR David Stone

Útslaggen Fryske dielnimmers[bewurkje seksje | edit source]

Plak Dissipline Namme Tiid
8 Manlju, Tandems, Dykwedstriid Klasse B Rinne Oost 2:29:47
12 Manlju, Tandems, Tiidrit Klasse B Rinne Oost 32:33.72

Medaljespegel[bewurkje seksje | edit source]

De top-10 fan lannen dy't by it dykhurdfytsen medaljes wûn ha tidens de Paralympyske Simmerspullen fan 2012.

 Plak  Lân NOK Goud Sulver Brûns Totaal
1 Feriene Steaten Flagge fan de Feriene Steaten USA 5 3 4 12
2 Dútslân Flagge fan Dútslân GER 4 6 2 12
3 Itaalje Flagge fan Itaalje ITA 4 3 3 10
4 Ferienigd Keninkryk Flagge fan Grut-Brittanje GBR 3 2 2 7
5 Poalen Flagge fan Poalen POL 2 3 0 5
6 Austraalje Flagge fan Austraalje AUS 2 2 2 6
Switserlân Flagge fan Switserlân SUI 2 2 2 6
8 Ierlân Flagge fan Ierlân IRL 2 0 2 4
9 Oekraine Flagge fan Oekraïne UKR 2 0 0 2
10 Sina Flagge fan de folksrepublyk Sina CHN 1 3 2 6


Sjoch ek[bewurkje seksje | edit source]


Cycling - Paralympic pictogram.svg
Dykhurdfytse op de Paralympyske Simmerspullen
New York & Stoke Mandeville 1984 | Seoul 1988 | Barselona 1992 | Atlanta 1996 | Sydney 2000 | Atene 2004 | Peking 2008 | Londen 2012 | Rio de Janêro 2016 |
wizigje


IPC logo (2004).svg
Paralympyske Simmerspullen 2012
Flag of the United Kingdom.svg
Atletyk | Baanhurdfytse | Bankdrukke | Basketbal | Boccia | Blinefuotbal | CP-fuotbal | Goalball | Bôgesjitte | Judo | Hynstesport | Rugby | Roeie | Skermje | Sjitsport | Tafeltennis | Tennis | Follybal | Dykhurdfytse | Hurdsile | Swimme
wizig